Elisa blogi

Eestlased on väsimatud uusaastaõnnitluste edastajad

Massilised kõned ja lühisõnumid näitavad, et uusaastasoovide edastamine alanud aasta esimestel tundidel on endiselt populaarne . Järjest rohkem kasutatakse selleks ka erinevaid rakendusi nagu Snapchat, mille kasutus tõusis uue aasta esimestel minutitel plahvatuslikult.

Kahtlemata on aastavahetus telekomiteenuste kasutamises alati tippaeg. Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli tõdes, et helistades või lühisõnumitega uusaastasoovide edastamine pole unustuse hõlma vajunud ja lisandunud on õnnitlemine sotsiaalmeediarakendustes.

„Üllataval kombel selgub andmesidekasutusest, et sotsiaalmeediarakendustest eelistatakse üksteise õnnitlemiseks just Snapchati, mille kasutajabaas möödunud aastal hulgaliselt langes,“ sõnas Polli. Snapchati kasutus asus tõusule vahetult enne keskööd ja tõusis tavapärasest kümme korda kõrgemaks. Samal ajal vähenes hulgaliselt Facebooki, Messengeri ja Instagrami kasutus Elisa võrgus.

Võrreldes möödunud aastaga õnnitleti lähedasi kõnedega tänavu tipphetkel rohkem ja raugemisi märke näha pole. „Aastavahetusel helistatakse endiselt massiliselt ja kõige populaarsem ajavahemik on keskööle järgnev pooltund,“ kirjeldas Polli.

Lühisõnumite ehk SMS-ide saatmine kasvas ka massiliselt võrreldes tavapärase liiklusega. Elisa tehnoloogiaüksuse juhi sõnul saadetakse Eestis keskmiselt umbes kuus sõnumit sekundis ja tänavu aastavahetuse tipphetkel saadeti sõnumeid ligi kümme korda rohkem, keskmiselt 68 sõnumit sekundis. Kokku saadeti Elisa klientide poolt 31. detsembril ja 1. jaanuaril 266 457 lühisõnumit.

Enim kasutajaid oli Tallinnas Vabaduse väljakul, Tartus Raekoja platsil ja Pärnus keskväljakul. „Tipphetkel teenindas Elisa kuni 20 000 üheaegselt sooritatud kõne üle terve Eesti,“ ütles Polli.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.