Ekspert selgitab: 4 viga, mida inimesed nutitelefonide laadimisel teevad

Nutitelefon on enamike inimeste jaoks sõna otseses mõttes lahutamatu osa elust. Kui minevikus vastati küsimusele, milleta sa kodust kindlasti ei lahku sageli “võtmed ja rahakott”, siis tänaseks kuulub sinna paljude jaoks ka nutitelefon.

Kuigi nutitelefonid on juba üle kümne aasta kasutuses olnud, ei pruugi kõik kasutajad tänaseni nende akude hingeeluga päris täpselt kursis olla.

Kõik teavad, et telefoni tuleb laadida ja mitte maha kukutada, kuid tegelikult võib nutitelefoni isegi “tavaliselt” laadides endale teadmata kahjustada.

Elisa seadmete tootejuht Kirill Šaposnikov andis neli nõuannet oma nutitelefoni laadimise kohta, et seadme ja aku tööiga pikendada.

1. Li-on akud on võrdlemisi pirtsakad

Li-ion akud on tegelikult kaunis tundlikud nende laetavuse taseme osas. Enamlevinud viga, mida paljud kasutajad teevad, on telefoni aku 100%-ni täis laadimine. Või siis vastupidi, oodatakse kuni aku laetuse tase on 0% ja alles siis pannakse laadima.

Li-ion akudel ei meeldi olla täiesti laetud või täiesti tühjad, nende mahtuvus seeläbi lihtsalt väheneb.

2. Telefoni pidevalt laadimine

Pidev laadimine. See on just nende inimeste viga, kes jätavad telefoni laadima terveks ööks. Telefonid on enamasti juba varustatud kiirlaadijatega ja see ei ole absoluutselt vajalik.

Jah, on olemas ka targemaid telefone nagu OnePlus ja Sony, kes õpivad kasutaja käitumismustrit ja seeläbi laevad ööga telefoni ainult 95%-ni ja alles enne ärkamist lisavad viimased 5%.

3. Kaitsekorpuses laadimine

Telefoni laadimine on protsess, kus eraldub suurel määral soojust. Telefoni normaalseks toimimiseks on vajalik ka tema optimaalne temperatuur. Kaitsekorpused, mis on laadimise hetkel ümber telefoni, aga „lukustavad“ selle soojuse, mis tekib laadimise käigus ja seeläbi võib telefon muutuda väga kuumaks.

Laadimise ajaks tasub seega telefonilt kaitsekorpus eemaldada, et vältida ülekuumenemist.

4. Suvaliste laadijate kasutamine

Telefoni laadimiseks võiks kasutada ainult originaal laadijaid ja laadimisadaptreid.

Tootjad näevad kurja vaeva, et tuua klientideni optimaalsed laadimiskiirused ja kvaliteedi. Soovitan kasutada ainult originaaltoodangut, sest ainult sellega saab klient olla veendunud, et tema telefon laeb nii nagu tootja seda ette on näinud.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.