Elisa annab nõu: neli soovitust interneti kasutamiseks maakodus

Foto: Shutterstock.

Paljud eelistavad maakodus olles nii-öelda juhtme seinast välja tõmmata, teised jällegi soovivad suvilasse minnes maailmaga kursis olemiseks interneti endaga kaasa võtta. Elisa seadmete tootejuht Kirill Šapošnikov annab neli soovitust, kuidas maal puhates kerge vaevaga mugavalt internetti kasutada.

Sagedasemaks kasutuseks vali 4G ruuter

Enamik inimesi ei käi maakodus aastaringselt ning kolivad oma elu sinna suveperioodiks. Arusaadavalt soovitakse siis leida hea ja mugav internetilahendus, mille ülesseadmine ei nõua palju vaeva ja mis katab soovitud vajadused. Neile, kes plaanivad suvel maakodus rohkem aega veeta, piisab üldjuhul internetiühenduse loomiseks maakodus vaid kahest asjast – 4G ruuterist ja toimivast SIM-kaardist.

Tänapäeval on saadaval erinevate mahtudega paketid, seega leiab kindlasti igaüks endale sobiva suurusega paketi ja kiiruse, mis suvilasse sobiks. Ennekõike tasuks enda jaoks läbi mõelda, milleks netti kasutatakse. E-kirjade, uudiste sirvimine vajab väiksemaid kiiruseid, video striimimiseks (mitmest seadmest korraga) läheb vaja jällegi pisut enam. Vali pakett, sisesta SIM-kaart, ühenda ruuter vooluvõrku ja ongi valmis.

Harvemaks kasutamiseks haara kaasa taskuruuter

Juhul, kui maakodus veedetakse aega vähem ja netiühendust vajatakse vaid loetud päevadeks, siis sobib hästi käepärane ja lihtsasti teisaldatav taskuruuter.

Nagu nimigi ütleb, on taskuruuteri suurus selline, mis mahub kenasti isegi tasku. Ent selle suurusest ei tasu lasta end hirmutada. See teeb oma töö efektiivselt ära ja on heaks alternatiiviks hotspotile, mis „sööb“ nutitelefoni akut meeletu kiirusega.

Taskuruuter töötab küll sarnaselt telefoniga laetava aku pealt, kuid seda märkimisväärselt pikemat aega. Tavalise taskuruuteri aku tööaeg on keskmiselt 6-7 tundi ja võimekamad seadmed suudavad interneti jagada isegi 12 tundi. Lisaks on seadme WiFiga võimalik ühendada kuni 16 seadet, seega saavad interneti võlusid kasutada kõik pereliikmed ja külla tulnud sõbradki.

Kontrolli üle maakodu WiFi leviala – internet ei pea lõppema terrassiuksel

Suviste ilmadega oleks maal patt aega vaid nelja seina vahel ja teleri ees. Ometi aga on käes paljude vutisõprade magusaim aeg – põnevust täis jalgpalli EM. Praegused soojad õhtud ju lausa soosivad õues olemist. Miks mitte siis ka ekraan endaga õue kaasa viia?

Selleks, et saaks ühendada kaks meeldivat tegevust – vabas õhus viibimise ja vutile kaasa elamise, tasub mõelda WiFi leviala katvusele. Kuna maakodudel on üldjuhul ka suurem või väiksem hooviala, siis ainult ruuterist või taskuruuterist võib siinkohal väheks jääda, kui samaaegselt soovivad internetti kasutada nii toas kui ka õues olevad inimesed.

Siin on abiks WiFi leviala võimendi/pikendaja, millega on võimalik kiiresti ja efektiivselt suurendada ala, kus nett levib. Neid seadmeid on lihtne seadistada ja ka rahakotist ei pea välja käima suuri summasid – hea võimendi saab kätte juba mõnekümne euroga. Nii ei jää nägemata ükski jalkamatš või pidamata kodus väline kinoseanss.

Kaitse oma WiFi võrku

Olenemata sellest, millise lahenduse kasuks otsustad, ära unusta turvalisust. Esmasel seadistamisel on ruuteril ja taskuruuteril juba olemas ka oma WiFi parool, millega internetile ligipääs saada. Üldjuhul on see leitav seadme peal oleval kleepsul. Võimaluse korral vaheta algne salasõna endale sobiva ja meeldejääva vastu. Jälgi, et see poleks liiga lihtsasti ära arvatav ega kasutusel ka mõnel su teisel kasutajakontol.

Seega mõtle läbi, kui tihti internetti plaanid kasutada, millisteks tegevusteks ning kui suure ala peal. Nii saad valida enda jaoks kõige mõistlikumad lahendused ja seadmed ning veenduda, et lähed küll linnast välja, aga mitte levist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.