Elisa: intensiivne kaugtööperiood suurendas puhkamise olulisust

Foto: Shutterstock.

Elisa pikaajaline kogemus näitab, et kaugtöö aitab paindlikumalt era- ja tööelu kombineerida. Samas ei tohiks pärast intensiivset eriolukorra perioodi ära unustada ka puhkamist.

Ettevõtte statistika näitab, et juulis ja augustis kasutas põhipuhkuse päevi 13% rohkem töötajaid kui eelmisel aastal samal ajal.

Elisa personalivaldkonna juhi Kaija Teemägi sõnul on paljudel seljataga pikk kaugtöö periood, mis oli suure hulga inimeste jaoks esmakordne.

“Uus olukord nõudis teistsuguse töö- ja elukorraldusega harjumist. See on paratamatult nii vaimselt kui ka füüsiliselt väsitav. Pikaajaliselt ilma läbimõeldud töökorralduse ja kindlate kokkulepeteta tegutsedes suureneb oht üle töötada, kuna töö- ja puhkeaja piirid võivad hägustuda,” ütles Teemägi.

Seepärast soovitab ta ettevõtetel sel aastal eriti suure hoolega jälgida puhkusepäevade kasutust, et inimesed saaksid talveperioodiks energiavarusid taastada ja piirangutest väsinud vaimu turgutada.

“Eriolukorras meie töömahud kasvasid, mistõttu tunnetasime ja nägime ka tagasisidest, et inimesed vajavad hingetõmbepausi. Vaatasime Elisas tähelepanelikult üle puhkusegraafikud ja julgustasime inimesi puhkusepäevi välja võtma.

Statistika näitabki, et juulis-augustis kasutas oma põhipuhkust ligi 75% elisalastest — seda on 13% rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil. Meile on oluline, et inimesed oleksid puhanud ja motiveeritud.”

Elisa julgustab ka teisi juhte oma töötajate vaimset tervist hoidma

“Juhtide ülesanne ja südameasi on märgata ja tähelepanu juhtida, kui keegi pole pikka aega puhata saanud. Tuleb reageerida, kui inimene on silmanähtavalt väsinud või kipub alatasa puhkust edasi lükkama, kas siis suure töökoormuse tõttu või väites, et ei vaja veel aja mahavõtmist.”

Teemägi lisas, et kaugtöös on väga oluline eneseregulatsiooni oskus. Ka töötaja ise peaks ennast kui kaugtöö tegijat analüüsima. “Tuleks endalt küsida, kuidas suudetakse aega planeerida ja kas jääb piisavalt võimalusi end tööst välja lülitada?”

Puhkama peaks Teemägi sõnul enne, kui tekib tunne, et energiavarud on täiesti ära kulutatud.

“Kuigi aja- ja kohapaindlikkus töös annavad rohkem vabadust, vajab ka kaugtöötaja puhkust. Igaüks peab enda keha ja vaimu tundma ning õigel ajal pidurit vajutama. Ja kui kellelegi tundub, et kaugtöö ongi olnud kui puhkus, siis tuleks kriitiliselt üle vaadata oma töödistsipliin — kuidas tööd tehti ja kas see ka tegelikult tulemusi tõi.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.