Elisa: kuidas on eestlased uue iPhone SE vastu võtnud?

Apple’i uusim nutitelefon nägi ilmavalgust tänavu aprillis, kui ettevõte tõi turule oma 2016. aasta mudeli järglase — iPhone SE 2020 (teine põlvkond). 

Nutitelefonid on läinud mõõtmetelt üha suuremaks, esimese põlvkonna iPhone SE aga astus selles valdkonnas sammu tagasi. Apple pakkus iPhone SE-d neile, kes eelistasid väiksemaid ja kompaktsemaid nutitelefone, aga seadme kiirus ja praktilisus säilitati.

Neli aastat hiljem pakub Apple kasutajatele peaaegu sama nutitelefoni, mis on veelgi kiirem ning täiendatud uute rakendustega. Uurisime Elisa seadmete tootejuhilt Kirill Šapošnikovilt, kuidas suhtuvad eestlased Apple’i uusimasse nutitelefoni ning milline on iPhone’ide tulevik.

Tagasiside on olnud pigem positiivne

Šapošnikovi sõnul on klientide tagasiside kõigi Apple’i toote puhul olnud tavaliselt positiivne, erandiks ei ole ka uus iPhone SE 2020. Nagu iga Apple’i toote puhul, tekkis ka teise põlvkonna SE-ga alguses taas olukord, kus soovijaid oli kordades rohkem kui seadmeid, mis parasjagu saadaval olid.

Kuigi suures pildis olid kliendid uue tootega rahul, loodeti siiski natuke väiksemat ja kompaktsemat nutitelefoni — nagu oli esimese põlvkonna SE. iPhone SE tegi ülemineku 4-tolliselt ekraanilt 4,7-tollise ekraani peale, mis mõnda kasutajat esialgu natuke häiris. Kuid ka sellega harjuti ruttu. 

Oma välimuse sai teise põlvkonna SE iPhone 8-lt ning esialgne A9 protsessor vahetati võimsama A13 vastu. Šapošnikovi sõnul iPhone SE 2020 lähiaastatel veel kindlasti teistele nutitelefonidele jalgu ei jää.

Hind on taskukohasem — kas kallimal on üldse mõtet?

Tõsi on see, Apple’i tooted on läinud taskukohasemaks. Apple erines varem teistest telefonitootjatest selgelt kui ainult premium-segmendi tootja, mida tõestas ka seadmete kõrge hind. Nüüd on Apple’i tooted hinna poolest kättesaadavad rohkematele inimestele.

Näiteks on võimalik esindusest soetada iPhone 7 juba 359 euro eest, mis pole tänapäeval nutitelefoni eest kindlasti enam mingi tohutu summa. Lipulaeva iPhone 11 Pro Max 512GB hind on küll päris priske 1549 eurot, kuid sedasi on kaetud kõik kolm turuosa: mid, high ja premium. Apple’i iPhone on tänu sellele kättesaadavam kui kunagi varem.

Sellega seoses tekib ka küsimus — kas on üldse mõtet soetada endale kallim iPhone, kui näiteks SE 2020 ja 11 Pro Max kasutavad sama protsessorit, kuid hinnavahe on ligi 700 eurot?

Šapošnikovi sõnul on vastus sellele küsimusele jah. “Premium otsa iPhone’id on minu arvates eeskätt mõeldud tõelistele tehnoloogia armastajatele, kuna Apple on pakkinud sinna sisse oma tipp-protsessori, tipp-kaamera tehnoloogiad ja muidugi laitmatu seadme kiiruse ja vastupidavuse.” 

“Odavama otsa iPhone’id on eeskätt neile, kes ei soovi kulutada suuri summasid tipp-tehnoloogia soetamisele ja lepivad pigem vähemaga (jah, 11 Pro ja iPhone SE seerial on sama A13 kiip, aga näiteks kaameralahendus ja ekraani teravus on väga-väga erinevad). Lisaks soetatakse odavama otsa iPhone’e ka seetõttu, et tutvuda Apple iPhone’i maailmaga.”

“Kokkuvõtvalt võib öelda, et Apple on kasutajale lähemal kui kunagi varem ja seda eeskätt tänu oma uuele hinnapoliitikale ja saadavusele praktiliselt kõikides hinnasegmentides,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.