Elisa blogi

Elisa soovitab: 3 head elektritõuksi, mille saab praegu suvelõpu hinnaga

Foto: Shutterstock.

Elektritõukerattad on asulates liikumiseks mugavad, kiired ja soodsad vahendid, mis selgitab ka nende populaarsuse äkilist kasvu.

Pealtnäha kõige kergem on elektritõuks lihtsalt mõnelt teenusepakkujalt laenutada — neid seisab ju suuremates linnades praktiliselt iga nurga peal.

Kuid iga sõidu eest renditõuksiga tuleb eraldi tasuda, need ei pruugi olla käeulatuses just sel hetkel, kui sul vaja on, ja alati ei pruugi ka aku piisavalt laetud olla.

Pikas perspektiivis tundub seega igati mõistlikum kergliikur osta, sest siis on see tõukeratas täiesti sinu oma, aku alati laetud ja ainuke, kes seda lõhkuda saab, oled sina ise.

Tõenäoliselt ei rõõmusta kedagi ka mõte anda iga nädal, kuu ja aasta mõnele ettevõttele tõukeratta “rentimise” eest raha.

Elisa e-poes kehtivad praegu elektritõukeratastele suvelõpu soodushinnad ning järgnevalt saadki lugeda kolme erineva tootja mudelite kohta, mis Elisa seadmete tootejuht Kirill Šapošnikov on välja toonud.

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

Xiaomi 1S elektritõukeratas katab ühe laadimisega kuni 30 kilomeetrit, ühesõnaga saad praktiliselt igas Eesti linnas ühest otsast teise ja tagasi sõita.

Ohutu liiklemise tagamiseks on 1S-il kolm sõidurežiimi: jalakäija (5 km/h), energiasääst (max 20 km/h) ja tavarežiim (25 km/h).

Elektritõukeratas kaalub 12,5 kilogrammi ja pidurdamiseks on ketaspiduritel ka e-ABS-süsteem. 1S-i täishind on 459 eurot, kuid praegu kehtib mudelile 40eurone soodustus ehk kätte saab selle 419 euroga.

Blaupunkt ESC910

Veidi võimsama akuga Blaupunkt ESC910 sõidab ühe laadimise pealt kuni 40 kilomeetrit ning kaalub Xiaomi 1S-ist mõne kilo rohkem (15 kg).

Kiiruse reguleerimiseks on ESC910-l kolm erinevat käiku ning 25 km/h tippkiiruse saavutamiseks võtab liikur arvesse sõitja kaalu, teepinna seisu ja isegi tuult.

Soovi korral saab Blaupunkti elektritõuksile soetada lisaaku, et teekonda pikendada. Blaupunkt ESC910 maksab tavaliselt 499 eurot, kuid suvelõpuhind on sel 469 eurot.

Segway Ninebot E22E

Kolmanda elektritõukerattana toob Kirill Šapošnikov välja Segway Ninebot E22E mudeli, mis on müügil eksklusiivselt Elisa e-poes. Ühe laadimisega saab E22E-l sõita kuni 22 kilomeetrit ja maksimaalseks kiiruseks on 20 km/h.

Kaalu poolest jääb Segway mudel kahe eelnimetatud tootja vahele (13,5 kg) ja nagu arvata võib, on tegu kolmest soodsaima variandiga. Segway Ninebot E22E maksab tavalisel päeval 459 eurot, kuid kuna sellele kehtib kolmest suurim soodustus, siis praegu saab elektritõuksi kätte 399 euroga.

Enne otsuse langetamist tasuks lugeda ka Kirill Šapošnikovi nõuandeid, mida elektrilist tõukeratast valides tähele panna. Kindlasti tuleks kergliikuriga sõites kanda kiivrit, mille saab praegu Elisast samuti soodushinnaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.