Elisa blogi

Elisa tihendas oluliselt 4G levi neljas Eesti tõmbekeskuses

mobiilimast.jpg

Detsembris tihendas Elisa oluliselt 4G levi Mäo – Paide – Türi piirkonnas, Põltsamaal ja Jõgeval. Tööde tulemusena tõusis piirkondades mobiilse interneti kiirus 2-3 korda.

Ühtlase võrgukvaliteedi tagamiseks tihendas Elisa detsembris Paides, Türil, Põltsamaal ja Jõgeval oma 4G võrku, lisades 13 tugijaamale teise täiendava 4G sageduskihi ja kolmele tugijaamale kolmanda sageduskihi. See võimaldab kasutada 800, 1800 ja 2100 MHz sagedusi, mis tagavad kiirema ja stabiilsema andmesideühenduse.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli ütles, et klientide internetikiirus kasvas nüüd 2-3 korda: „Andmeside reaalsed keskmised kiirused ulatuvad kasutajatel seejuures 150-200 megabitini sekundis.“

Elisa jaoks on oluline pakkuda võimalikult suurele hulgale klientidele suuri keskmisi kiiruseid ja minimeerida madalad kiirused. „4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele,” täpsustas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

Ühtegi uut tugijaama antud projekti raames piirkondadesse ei ehitatud.

Elisa 4G internet katab tänaseks 98 protsenti Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.