Elisa blogi

Elisa valis välja kaks maailma muutvat idufirmat

Elisa Eesti korraldas eelmisel nädalal esimese tutvumisõhtu idufirmadega, kellega telekomifirma võiks hakata koostööd tegema.

Olles kiireima kasvuga ettevõte telekommunikatsiooniturul ning aastatepikkuse kogemustepagasiga, julgevad Elisa eksperdid siiski tunnistada, et päris kõike kõigist valdkondadest pole võimalik teada. Seega võõrustab Elisa just neid spetsialiste ja visionääre, kellelt õppida ning kellega oma kogemusi ja kogunenud teadmisi kõige paremal moel vahetada.

Kohtumisel kasutasid paljud idufirmad võimalust oma ideid Elisale ja üksteisele läbi pitchimise tutvustada, saades seejuures tagasisidet nii teistelt startup-firmadelt kui ka Elisa Eesti ja Soome juhtidelt.

Kohtumisele tulnud visiooniloojatest paistsid eelkõige silma Sweeep ja TitanGrid.

Sweeep meelitab kliendi lähimasse poodi

Sweeep’i näol on tegemist äpiga, mis vastavalt kliendi asukohale kutsub teda konkreetse kaubanduskeskuse poodi. Lisateenusena pakub äpp kliendile täisteenust – eripakkumised, lojaalsusprogrammid, maksemeetodid jne.

Sweeep pitchingul.

TitanGrid aitab kaitsta küberrünnakute eest

Idufirma TitanGrid pakub välja tehnoloogiaga, mis kaitseb kasutajat küberrünnakute eest – õpetab inimesi erinevaid paroole kasutama, juhendab, kuidas ja kuhu turvaliselt informatsiooni lisada ning jagab üleüldisi teadmisi küberrünnakutest.

Startup Scouterid aitavad leida õiged inimesed

“Leppisime kahe startupiga koos ka võimaluse nende ideid Elisa esindustes ja ettevõttesiseselt testida. Näiteks tahab Sweeep jõuda kliendini asukohapõhiste pakkumistega, mida saab esimeses järgus katsetada, kasutades Elisas järeleproovitud tehnoloogilisi lahendusi ja meie jaeketti. Lisaks on Elisa huvitatud tehnilise piloodi pakkumisest ka TitanGrid´i startupile,” ütles Elisa uute teenuste juht Kertu Kriisk, kelle sõnul on mõlemal osapoolel partnerlusest palju võita.

“Sarnaseid üritusi teeme kindlasti uuesti ning julgustame kõiki oma mõtetega kohale tulema – iga osaleja saab väärt tehnoloogia- ja ärialast nõu ning kes teab, ehk on just sinu mõte see, mille saame aidata koos turule tuua,” lisas Kertu.

Käesolevast aastast alates alustas Elisas tööd Startup Scouter´ite tiim, kelle igapäevaseks ülesandeks ongi suhtlus idufirmadega ning võimalike koostöö-kohtade leidmine ja nende tutvustamine ettevõtte sees. Nii ei pea idufirma ise teadma, millise osakonna vedaja poole oma mõtetega pöörduda, vaid saab kasutada Elisa tiimiliikmeid, kes juba ise kontakti õigele inimesele edastavad ja startupi küsimuste-vastustega tegelevad.

Kolm küsimust Elisa Startup Scouter´ile Henri Viirokile

Kuidas läks kohtumine?

Väga hästi läks! Kohale tuli palju inimesi, tutvustati põnevaid ideid (millest osadega saame ka edasi minna) ja sai uusi põnevaid tutvusi.

Millal on järgmine kohtumine plaanis?

Järgmine üritus toimub novembri lõpus Startup Week´i raames. Mis täpsemalt tulemas – sellest kuuleb lähiajal!

Milline idee sulle endale meeldis?

Kõige rohkem potentsiaali näen TitanGridil, mis aitab ettevõtetel maandada küberrünnakute riski.

Lisainfot idufirmade projekti kohta leiab veebilehelt www.elisa.ee/startup ja ka Startup Scouterite tööd lahti selgitavast blogipostitusest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.