Elisa blogi

Elisasse jõudis müügile isejuhtiv droon

Tänasest on Elisa veebipoes müügil uus ja kompaktne droon DJI Mavic Air, mis suudab jäädvustada 4K videot ja pilte ning filmida iseseisvalt lennates korraga kuni kümmet objekti.

Elisa veebipoodi müügile jõudnud uus droon DJI Mavic Air jäädvustab kõrgtasemel ja mugavalt kasutaja seiklusi ning elamusi, droon on kerge ja kokkuvolditav, mis tähendab, et seda saab kergesti transportida.

Lennumasina kaamera on võimeline jäädvustama 4K videot ja tagab stabiilse pildi 3-teljelise gimbal stabilisaatoriga. Maksimaalne kiirus on 68,4 km/h ja maksimaalne lennudistants koguni 10 000 meetrit.

Enne lendamist saab treenida

Mavic Air’i juhtpult ühildub nii androidi kui IOS-iga nutitelefonidega, millele alla laetud DJI rakendusest näeb reaalajas drooni kaamerapilti. Rakendus tuleb ka koos treeningrežiimiga, mis lubab drooniga virtuaalselt lennata ja ohutult kätt harjutada. Seega sobib Mavic Air nii täielikule algajale kui juba vilunud lendajale.

Elisa telekomiteenuste valdkonnajuht Mailiis Ploomann kirjeldas, et kasutajaliides on masinal selge ja lihtne: “Juhtimine on väga kergeks tehtud, kuna droon suudab ennast õhus ise stabiliseerida, vältida takistusi ja vajadusel ise maanduda, kui aku liiga tühi on.”

Kokku on võimalik drooniga lennata umbes 20 minutit ja kogu lennu vältel hoiab masin iseendal kätt pulsil ning jälgib, et aku liiga tühjaks ei saaks. Juhul kui aku tase jõuab kriitilise piirini, lendab droon tagasi omaniku juurde.

Ploomann sõnas, et videokvaliteedi kohta jätkub tal vaid kiidusõnu, sest need tulevad tippkvaliteediga, mida on kaunis vaadata ka kodus 4K teleri suurelt ekraanilt.

Autopiloodiga tark lennumasin

Drooni on sisse ehitatud mitmeid erinevaid režiime, mis teevad selle kasutamise väga lihtsaks. Üks nendest on jälgimine, mille käigus suudab isejuhtiv droon jälitada kuni kümmet objekti korraga ja seeläbi neid filmida nii, et ise mitte midagi tegema ei pea. Samuti on olemas erinevad videorežiimid ja DJI Go App suudab komplekteerida hiljem ise materjalist video. Nii saab kohe peale filmimist oma tööga tutvuda.

Julgematele on paigaldatud ka “sport” režiim, mis lülitab välja kõik ohutuspiirangud ja nii saab lennumasina aerodünaamilised omadused tõsiselt proovile panna.

Droonil on 8 GB sisemälu ja kui sellest ei piisa, saab juurde osta sobiva microSD mälukaardi.

Selleks, et lendamine kestaks kauem, tuleb Elisast ostes drooniga kaasa kolm akut, varu-juhtkangid, akude laadimisalus ja kott transportimiseks. Drooniga saab lähemalt tutvuda Elisa või DJI kodulehel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.