Imevidin, millega leiad üles nii kadunud võtmed kui aiast välja jooksnud koera

Kas ka Sul kipuvad asjad aeg-ajalt kaduma?Foto: Shutterstock.

Kui tihti juhtub sinuga see, et kõige sagedamini kaotad võtmed ära just siis, kui sul on tohutult kiire ning kohtumisele ei tohi kindlasti hiljaks jääda. Või on koer väravast välja lipsanud ning uduumbe teadmata suunas jooksu pistnud. Kuidas nii võtmeid kui lemmiklooma võimalikult kiiresti leida? Tehnikatootjad on selleks välja mõelnud trackerid ehk lokaliseerijad.

Trackeri eesmärgiks ongi aidata sul leida üles asju, mis kipuvad sageli kaotsi minema – olgu selleks kodu- või autovõtmed, rahakott või mõni muu sagedasti kaotsi minev ese.

Kui avastad, et võtmekimp on jälle kadunud, siis avades telefonis vastava rakenduse, näitab see sulle suuna kätte, kuhu võisid meeltesegaduses oma võtmed viimane kord jätta. Elu veelgi lihtsamaks tegemiseks on võimalik trackerile panna juurde ka helisignaal – nii on veel lihtsam kadunud võtmeid üles leida.

Suure tõenäosusega leiad üles ka oma lemmiklooma

Kõige populaarsemaks trackerite turule toojaks on olnud Apple. Kuigi nad ei reklaami oma AirTagi kui lemmikloomadele otseselt suunatud vahendit, siis on võimalik seda edukalt kasutada ka oma koera tagaajamisel, kui ta teinekord ootamatult mõne lõhna üles korjab ning keeldub igasugustele korraldustele allumast.

Apple’i AirTag kasutab ühenduse saamiseks nii Bluetoothi ühendust kui veelgi täpsemat positsioneerimise tehnoloogiat. Kui kadunud ese või lemmikloom on sinu telefoni haardeulatusest väljas, saad kasutada Find My võrgustikku – siis kasutab sinu iPhone teiste kasutajate iPhone-i Bluetoothi sagedusi ning annab märku, kus sinu otsitav ese või lemmik paikneb.

Nagu öeldud, siis Apple ise oma trackerit lemmiklooma leidmiseks ei reklaami – tootja sõnul on see eelkõige mõeldud kadunud asjade leidmiseks. Kui siiski soovid kasutada seda lemmiklooma küljes, siis ega keegi kätt ette ei pane, kuid tootja selle töökindluse eest ei vastuta.

Vajalik vidin reisirohke suve saabudes

AirTagi ostes ei tule kaasa kohe mingisugust kinnitust, vaid sul on võimalus soetada endale nahast või silmusega ümbris. AirTagi saad osta kas ühekaupa või kui kaduma kippuvaid asju on rohkem, siis on võimalus kohe ka neljane komplekt soetada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.