Elisa blogi

Internet on aeglane? Proovi enne klienditoe poole pöördumist neid 3 lihtsat nippi

Foto: Shutterstock.

Kas pole mitte ärritav, kui veebilehe laadimiseks kulub ilmatuma pikk aeg, kuigi internetiühendus on näiliselt olemas? Aeglane WiFi võib marru ajada ka kõige raudsemate närvidega inimese, sest vajalikud asjaajamised võtavad järsku kordades rohkem aega.

Toome välja kolm soovitust, mis võivad aidata koduse interneti kiirust parandada.

Klassikaline välja ja siis uuesti sisse

Üks kõige lollikindlamaid nippe, mida pea mistahes tehnilise probleemi puhul rakendada saab on mõistagi seadme taaskäivitamine.

Üllatavalt tihti võib ühenduse parandamiseks piisata lihtsalt ruuteri ja nutiseadme või arvuti sisse ja välja lülitamisest.

Ruuteri asukoht

Enamasti jagatakse kodus internetti seadmetesse ruuteri abil, olgu see siis üle õhu või kaabliga. Kehva internetiühenduse korral tulekski esmalt üle vaadata ruuteri asukoht.

Parima signaali leidmiseks tasuks ruuter paigutada võimalikult kodu keskele ning kõrgele. Võimaluse korral tasuks vältida ruuteri paigutamist kappi või paksude seinte vahele.

Ega korraga mitu inimest internetti ei kasuta?

Mõnikord ei pruugi aeglase internetikiiruse põhjused peituda üldsegi mitte riistvaras, vaid hoopis interneti kasutuses.

Kui sinu arvutis videod hanguvad ja veebilehed laevad võrdlemisi kaua, siis äkki kasutab keegi teine majapidamises parajasti niivõrd suure koormusega internetti, et ühendus ei suuda teid mõlemaid teenindada?

Aeglase interneti korral tasub alati üle vaadata, ega midagi parajasti alla laadimas pole ning et kõik taustal toimivad programmid ja äpid liigselt internetimahtu ei kasutaks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.