Järele proovitud: kui hästi toob “Termos” ehk väliruuter maakohas kiire Interneti tuppa?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Mõned nädalad tagasi said Elisa kliendid võimaluse parandada oma siselevi uudse väliruuteriga Huawei B2368, mis näeb välja nagu metalne termos. See toob õuest kiire 4G andmeside tuppa, kus selle jagab laiali tavaline koduruuter. Henrik Roonemaa Geeniusest katsetas selle ise suvilas järgi ja siin on tema esmamuljed.

Põhimõtteliselt peaks Huawei väliruuteri ehk „Termose“ paigaldamisega igaüks hakkama saama. Juhendid on kaasas ja polnudki muud teha, kui ajada seadme külge käiv kaabel läbi jalas oleva ava, tõmmata õigesse kohta veekindlust pakkuvad tihendid vahele ja keerata see ilmakindla korpuse külge. SIM kaart käib samuti õues oleva väliruuteri enda sisse.

Kõik võtab aega ligi 10 minutit.

Järgmisena tuleb leida koht, kuhu see kinnitada. Hea on see, et Huawei välise seadme külge käib ainult üks kaabel, mida mööda liigub nii toide kui andmed. Seega tuleb leida vaid vajaliku pikkusega ehk ilmselt üks parajalt pikk võrgukaabel ja see jooksebki otse ruuterisse. Kaabel võib olla kuni sada meetrit pikk.

Kui ruuter ühendatud, siis saab selle seadistuste menüüdest leida ka lehekülje, kust on mugav signaali tugevust jälgida. See tähendab, et paned väliruuteri kuhugi püsti ja siis lähed vaatad arvuti veebibrauserist, kui tugev signaal on. Võid proovida ka mõnes teises kohas ja lähed uuesti vaatad arvutist, kas signaal sai tugevam või nõrgem. Nii leiab paigaldamiseks kõige parema koha.

Sisemine ruuter võrgukaabli teises otsas, mis paigaldatakse tuppa, on nagu koduruuter ikka, võrguportide ja WiFi ühendusega.

Kasutasin seda lahendust terve suve maamajas. Väliruuteri paigaldamine oli selles mõttes väga lihtne, et panin seadme lihtsalt pööningule akna taha tuppa. Ei pidanudki hakkama kuhugi puu või posti otsa ronima. Majas, kus enne sisuliselt mingit andmesidet mobiili teel kätte ei saanudki, oli järsku täiesti korralik nii-öelda püsiühendus. Allalaadimise kiiruseks tuli ca paarkümmend megabitti sekundis.

Igatahes oli ühendus pidevalt väga stabiilne, terve suve kogu suguvõsa kasutas ja kordagi mulle isegi ei helistatud, et midagi oleks katki.

Sellised internetilahendused peavadki nii töötama, et neid näha ega kuulda poleks. Kõige parem ruuter on ju see, mille paned kord püsti ja siis rohkem sellega tegelema ei pea. Minu jaoks Huawei B2368 täpselt selline oligi. Kokkuvõttes igati tore tavatarbijale jõukohane lahendus.

Selgituseks: milles seisneb Huawei väliruuteri eripära?

Huawei uue väliruuteri eripära seisneb selles, et erinevalt tavalisest 4G antennist ei pea seda suunama konkreetse tugijaama poole ja silindriline disain tagab levi vastuvõtmise igast suunast.

Komplekt koosneb kahest osast – väline seade, mis paigaldatakse maja seinale või 4G leviga asukohta ning sisaldab antenni koos 4G raadiomooduliga ning sisemine üksus, mis kujutab endast traditsioonilist WiFi ruuterit.

Võrreldes tavalise ruuteri ja antenniga saab väliruuter võtta signaali vastu kõigist suundadest ning tuua võrgukaabliga antennist tuleva levi otse tuppa. See omakorda tähendab, et välimine seade võib sisemisest olla kuni 100 meetri kaugusel ilma, et kasutajakogemus oleks mõjutatud.

Vaata lähemalt:
Uudne Elisa 4G ruuter aitab levi igal juhul koju tuua
Huawei B2368 väliruuter

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.