Elisa blogi

Kas juhtmevabad klapid on paremad kui klassikalised juhtmega klapid?

Kui varem olid juhtmega kõrvaklapid standardiks, siis lähiaastatel on juhtmevabad klapid aina enam populaarsust kogumas.

Ilma juhtmeta klappe on mugav kasutada ning neid on saadaval igas hinnaklassis. Kas klassikalised klapid suudavad tänapäeval veel juhtmevabade suguvendadega võistelda?

Juhtmeteta vabadus

Suurim argument juhtmeta klappide eelistamiseks on mugavus. Nende kandmisel ei pea muretsema, et kaablid kuskile taha takerduvad või klappe kõrvadest sikutama hakkavad.

Samuti võimaldavad need vabalt ringi liikuda, ilma ühendatud seadet kaasa võtmata. Siiski tasub teada, et üldjuhul pakuvad juhtmevabad kõrvaklapid kvaliteetset ühendust kuni 10 meetri kauguselt.

Akuta ja ilma

Selleks, et juhtmevabasid klappe kasutada saaks, tuleb ka nende akusid laadida.

Erinevad mudelid pakuvad erinevat kestust ja üldjuhul sõltub see suurel määral akude endi suurusest. Ehk, et ülepea klappide puhul on nende vastupidavus laadimiskorra kohta oluliselt pikem.

Kaabliga klappide kasuks räägib aga see, et akude laadimise ega nende vastupidavuse pärast pole üldse tarvis muretseda.

Hind

Kui varasemalt sai öelda, et hinnatundlikkuse puhul oli ainuke variant eelistada juhtmega klappe, siis nüüdseks on ka juhtmevabade kõrvaklappide hinnad taskukohaseks muutunud.

Selge on see, et parema kvaliteedi puhul tuleb mõlemat tüüpi klappide puhul ka rohkem välja käia, aga ka juhtmevabasid klappe saab soodsalt soetada.

Kõige tähtsam näitaja – heli

Kõige suurem vahe juhtmeta ja juhtmega klappide vahel tuleb sisse aga helikvaliteedis.

Kui mugavuse ja hinnaga võivad juhtmevabad klapid konkureerida, siis helikvaliteedi vastu need siiski ei saa. Kaableid mööda saab liigutada kvaliteetsemat heli, mis toimib alati ja on töökindel.

Juhtmevabade klappide puhul mängib suurt rolli aga seadmete vahelise ühenduse kvaliteet. Aegajalt võib nende töökindlus kannatada ja seeläbi kehva kasutuskogemust pakkuda.

Lõpuks taandub valik aga isiklikule eelistusele. Kui soovid juhtmevabasid kõrvaklappe, siis Elisa e-poest leiad valikust nii Apple’ile sõpradele mõeldud AirPods 2 kõrvasisesed klapid kui ka kvaliteetsed Sony WH-CH700 ülepeaklapid.

Juhtmetega klappidest leiad aga JBL valikust kõrvasisesed T110 BT klapid või kõrvapealsed klapid Tune 500, mida on saada mitmes värvivalikus.

Hoolimata sellest, kumba tüüpi klappe paremaks pead, pakub Elisa oma e-poes head kõrvaklappide valikud mõlema tüübi austajatele.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.