Elisa blogi

Kas telefonil peab olema mitu kaamerat või piisab ühest?

Telefonide kaamerad on läbi teinud meeletu arengu ning asendavad praeguseks juba enamikel juhtudel fotoaparaate. Kui varasemalt piisas telefonidele ühest kaamerast, siis aina enam on neid mudeleid, millelt leiab kaks või kolm kaamerat, harvadel juhtudel isegi kuus või seitse.

Millised kaamerad telefonidel on?

Mitme kaamera vajadus on tingitud sellest, et pakkuda paremaid lisavõimalusi pildistamiseks. See tähendab, et üldjuhul on ka kahe või kolme kaameraga telefonil neist üks ikkagi põhikaamera, teised lisakaamerad.

Mitme kaameraga mudelite puhul on lisakaamerate peamiseks eesmärgiks lisada ka sügavuse efekti. See tähendab, et võimalikult täpselt proovitakse eristada esiplaanil olevad objektid muust taustast, mis omakorda hägustatakse, et luua bokeh-efekt.

Aina populaarsemaks on muutunud ka lainurk kaamera variant, mida telefonidele lisatakse. Selle eesmärk on pakkuda kasutajatele võimalust teha fotosid, mis mahutavad kaadrisse suurema ala, näiteks maastikupiltide tegemisel.

Kolmas kaamera on tavaliselt selle jaoks, et võimaldada pildile võimalikult lähedale sisse suumida, ilma, et kvaliteeti peaks kaotama. Kui varasemalt kasutati peamiselt digitaalselt suumi, siis uutel telefonidel on kaamerasse paigutatud läätsed ja spetsiaalsed süsteemid, millega tavakaamerale sarnane kvaliteet saavutatakse.

Kas ühest kaamerast piisab?

Siiski on olemas ka neid kaameraid, millel endiselt ainult üks kaamera. Alati ei tähenda see automaatselt kehvemat pildikvaliteeti. Heaks tõestuseks on Google’i Pixeli mudelid, mis on mitu põlvkonda kasutanud ainult ühte kaamerat, kuid mida endiselt peetakse üheks parimaks telefonikaameraks.

Ühe kaamera puhul on suurem tähtsus tarkvaral ja kuidas see on konkreetsel juhul optimeeritud. Sügavuse efekti saavutamiseks näiteks piisab ka ühest kaamerast, oluline on kuidas vastav tarkvara telefoni pilte töötleb ja kui loomutruu paistab lõplik pildimaterjal.

Kokkuvõttes piisab tavakasutamiseks ka ühest kaamerast, kuid mitme kaameraga telefonid annavad kasutajatele rohkem lisavõimalusi erinevat tüüpi piltide tegemiseks ja efektide saavutamiseks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.