Elisa blogi

Kas viirusetõrje paigaldamine nutiseadmesse on ilmtingimata oluline?

Tõenäoliselt on suur osa arvutikasutajatest kursis erinevate viirusetõrjeprogrammidega, mis kaitsevad sinu seadet viiruste ja muu pahavara eest.

Üha enam eelistavad inimesed arvuti asemel hoopis kasutada nutiseadet ning tihtipeale ei adu kasutajad, et ka nutiseadet kasutades tuleb turvalisuse peale mõelda.

Kuid kas pideva telefoni või mõne muu nutiseadme kasutamisel on üldse viirusetõrjeprogrammid nii olulised kui arvuti puhul?

Ohutum, kuid mitte täielikult kaitstud

Nutiseadmetele mõeldud viirustõrjeprogrammid ei ole tõepoolest nii laialt levinud kui arvutite omad.

Kuna tänapäevastel telefonidel on juba seadmete tootjate poolt võrdlemisi palju erinevaid kaitsemehhanisme sisse ehitatud, siis pole eraldiseisva viirusetõrje programmi paigaldamine alati tingimata vajalik.

Tähtis on siinkohal olla teadlik, kuidas enda nutiseadet viiruste ja pahavara eest kaitsta. 

Näiteks ei tasuks kahtlaseid ja tundmatuid rakendusi nutiseadmesse alla laadida ja kahtluste korral tuleks kindlasti enne paigaldamist internetist äpi kohta rohkem uurida.

Kõige kindlam on rakendusi hankida ainult telefoni operatsioonisüsteemi ametlikust rakenduste poest, milleks on enamasti Google Play Store ja Apple’i App Store.

Kui otsustad mõne rakenduse enda seadmesse paigaldada, siis soovitatakse üle vaadata, millised load on rakendusele antud. 

Uue rakenduse allalaadimisel küsib telefon iga kord, kas kasutaja lubab ligipääsu kaamerale, mikrofonile või sinu asukohale. Kui oled rakenduse usaldusväärsuses ebakindel, siis ei tasuks ligipääsu lubada. 

Loomulikult tasub alati olla internetis tähelepanelik kahtlaste veebilinkidele ja meilide avamisega, kuna ka need võivad sinu seadmesse tuua erinevad viirused.

Kui siiski otsustada viirusetõrje kasuks

Millist viirusetõrjet aga tasuks kasutada, et olla täielikult kindel oma seadme turvalisuses ja ohutuses?

Google Play’ist ja App Store’ist leiab hulga erinevaid rakendusi, mis väidetavalt võitlevad viiruste vastu, kuid neis kolmes võid sa kindel olla: Avast, AVG ja McAfee. Kõik kolm viirusetõrjet on saadaval nii Androidile kui ka iOSile. 

Kuigi kõik need rakendused on tasuta, siis parima turvalisuse tagamiseks tuleb välja käia ka pisut raha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.