Kaugtöömärgise konkurss ootab juubeliaastal taas eesrindlikke ettevõtteid kandideerima

Alates 3. maist ootavad Elisa ja Targa Töö Ühing juba viiendat aastat järjest ettevõtteid kandideerima Kaugtöö Tegija märgisele. Konkurss tunnustab tublisid kaugtööd tegevaid ettevõtteid ja juhte. 

Konkursi ellukutsuja ja paindlike tööviiside edendaja, Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi selgitas, et selleaastase Kaugtöö Tegija konkursi kandvaks sõnumiks on koostöö. „Kaugtöö tähendab paindlikkust ja iseseisvust, aga sellevõrra suurem väljakutse on tagada sujuv inimeste vaheline koos töötamine ja kommunikatsioon.

See nõuab varasemast rohkem oma ootuste sõnastamist, juhtidelt inimeste toetamist, aga ka kolleegide vahelist mõistmist ja märkamist. Seetõttu küsime sel aastal ettevõtetelt ka seda, kuidas nad hajusate tiimide puhul usaldusväärset  koostöökeskkonda soodustavad, kuni selleni välja, kuidas pööratakse tähelepanu vaimse tervise heaolule,“ selgitas Teemägi. 

Targa Töö Ühingu juh Ave Laas lisas, et võrreldes aastataguse ajaga kaugtööhuviliste arv hüppeliselt kasvanud. „See on olnud kindlasti oskuste lihvimise aasta nii alustajatele kui ka kogenud kaugtöö tegijatele. Kutsumegi taas kõiki organisatsioone oma kogemusi ja väljakutseid Kaugtöö Tegija konkursil jagama. Ankeete ootame 28. maini.“

Laas selgitas ka, et sel korral on konkursi vastu juba enne selle algust suur huvi olnud ning mitu kuud varem hakati uurima, millal kandideerida saab.

„Meil on juubeliaasta ning konkurss on Eesti kaugtöökultuuris hästi kanda kinnitanud! Usun, et tänavu on märgise saajate nimekiri rikkalikum kui eales varem, kuna kaugtöö on jõudnud ka väga paljudesse asutustesse, kus seda varem ei peetud võimalikuks – jaekaubandusest tööstusettevõteteni,“ ütles Laas.

Kuidas konkursil osaleda? 

  • Kaugtöö Tegija märgisele saab kandideerida 3.-28. maini. 
  • Kandideerima oodatakse nii avaliku, era- kui ka kolmanda sektori organisatsioone.
  • Osalemiseks tuleb täita eneseanalüüsi ankeet.
  • Erikategoorias „Parim kaugtööd soosiv juht“ saab esitada juhte, kes paistavad organisatsioonis silma paindlike tööviiside juurutamisega. Selles kategoorias on oodatud osalema ka juba eelmistel aastatel märgise saanud ettevõtted. 
  • Märgise saajad kuulutatakse välja 9. juunil live-ülekandes, mida on kõigil soovijatel võimalik tasuta vaadata Elisa Stage’il.

Fakte konkursist:

  • Kaugtöö Tegija on digitaalne märgis, mis näitab, et ettevõte soosib paindlikke tööviise ja on sellega eeskujuks ka teistele.
  • Täna on Eestis kaugtöömärgis üle 130 ettevõttel. Mõned näited: EAS, Eesti Töötukassa, Justiitsministeerium, Wise (endine Transferwise), Häirekeskus, Sorainen.
  • Parima kaugtööd edendava juhi tiitlit  on välja antud juba kolmel korral. 2020. aastal pälvis selle Mooncascade’i juht Anu Einberg
  • Märgise saajate kehtiv nimekiri on üleval smartwork.ee lehel. 
  • Märgis antakse välja kolmeks aastaks ja seda saab pikendada. 

Jälgi konkursi tegemisi ka KAUGTÖÖ TEGIJA 2021 Facebookis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.