Kergliikurid on uus trend: 3 head elektritõukeratast igale kasutajale

Foto: Shutterstock.

Elektritõukerattad on viimaste aastatega muutunud rahva seas üha populaarsemaks liikumisvahendiks, mis pakuvad mugavat ja kiiret võimalust liikuda ühest punktist teise. Ent teatavasti on inimeste vajadused erinevad ning see kehtib ka kergliikurite puhul. Toome välja kolm elektrilist tõukeratast, et iga kasutaja leiaks endale sobiva. 

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

Xiaomi Mi 1S elektriline tõukeratas on mõeldud natuke vähem nõudlikumale kasutajale. Tõuks suudab ühe laadimisega läbida kuni 30 kilomeetrit, mis on lühemaid linnaotsi sõitva inimese jaoks täpselt piisav. 

Ohutuma liiklemise tagamiseks on kergliikuril kolm erinevat sõidurežiimi. Jalakäija kiirus (5 km/h), energiasäästurežiim (kuni 20 km/h) ja tavarežiim (25 km/h). Turvalisuse tõstmiseks on lisatud e-ABS pidurisüsteem. Ka kaal on 1S-il võrdlemisi kerge – 12,5 kilogrammi.

Tõuksil on uue põlvkonna 8,5-tollised õhkrehvid, mis on võrreldes eelmiste Xiaomi mudelitega kordades vastupidavamad ja millega saab hõlpsasti kruiisida ka sillutamata teedel (kruusatee, muru). Tõukeratta aku täislaadimiseks kulub keskelt läbi viis pool tundi – täpselt paras aeg hommikul tööle jõudes tõuks laadima panna ja õhtul täis akuga kodu poole vurada. 

Xiaomi Mi 1S on suurepärane valik ka näiteks nooremale kasutajale, kuna tõuks on taskukohase hinnaga, kompaktne ning kerge. 

Lisaks on tõuksi ülimalt lihtne kokku klappida, mistõttu saab selle hõlpsasti mahutada auto pagasiruumi või võtta kaasa ühistransporti. 

Blaupunkt ESC910

Mõnevõrra võimsama akuga Blaupunkt ESC910 pakub ühe laadimisega sõiduulatust kuni 40 kilomeetrit ning on eelmainitud 1S-ist paar kilo raskem. 

Blaupunkti elektriline tõuks pakub kasutajale kontrollida kiirust kolme erineva “käigu” abil. Olemas on ka kokkuklappimise mehhanism. Tippkiirus on 25 km/h, kuid selle saavutamiseks arvestatakse sõitja kaaluga, teepinna seisuga ja tuulega.

Täispumbatavad 10-tollised rehvid pakuvad võimaldavad sõita igat tüüpi pinnasel. Tõuksi juhtraual asuval ekraanil on teave aku olekust, kiirusest ja valitud sõidurežiimist, mida saab mugavalt igal ajahetkel jälgida. 

Sarnaselt Xiaomiga, saab ka Blautpunkti tõuski aku ligi viie tunniga täielikult täis, kuid pakub see-eest 10 kilomeetri võrra suuremat sõiduulatust. Mudelile saab vajaduse korral soetada ka lisaaku, et muuta sõidud pikemaks. 

Xiaomi Mi Pro 2

Nimekirja viimaseks tõuksiks on võimekas Xiaomi Mi Pro 2, mis rahuldab ka kõige nõudlikuma kasutaja vajadused. Kokkuklapitava tõukeratta sõiduulatuseks on ühe laadimisega kilomeetrit, mis laseb rahus ringi vurada, ilma et peaks koguaeg muretsema aku tühjaks saamise pärast. 

Mugavust lisab Xiaomi spetsiaalne telefonirakendus, kust on võimalik jälgida tõuski tehnilise seisukorra kohta käivat infot. Samuti saab tõuski Bluetoothi kaudu ühendada rakendusega, et seda telefoniga lukustada ja avada. 

Tänu suuremale ja võimekamale akule, saab Pro 2 tõuks paremini hakkama ka raskemates oludes (näiteks tõusudel), kus mõni teine tõukeratas võib hätta jääda. 8,5-tollised pneumaatiliste rehvidega saab lihtsalt liikuda ka sillutamata teedel.

Suurema mahuga aku tähendab reeglina ka pikemalt laadimisaega – Mi Pro 2 mudelil jääb see umbes 6-8 tunni vahele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.