Kiire ülevaade: mis vahe on 2.4 GHz ja 5 GHz wifil?

Ruuterid kasutavad raadiosagedusi, et internet wifiga ühendatud seadmetesse saata. Tänapäeval pakuvad enamik ruutereid võimalust töötada nii 2.4 GHz kui ka 5 GHz sagedustel. Mille poolest nad erinevad?

Peamine vahe tuleb sisse ribalaiuses ehk kiiruses ning ulatuses

2.4 GHz võrgu eeliste hulka kuulub suurem tegevusraadius ning võime paremini läbi seinade või muude objektide tungida. Selle maksimaalseks kiiruseks on 150 Mbps ning pikimaks signaalkauguseks umbes 120 meetrit.

5 GHz ruuterid käituvad täpselt vastupidiselt: neil on kärmem andmesidekiirus ja neid kasutab tavaliselt vähem seadmeid. Samas on neil väiksem tööpiirkond ning läbi esemete ja seinade selline signaal väga tungida ei taha. Suurimaks kiiruseks on 1 Gbps.

5 GHz sobib paremini lähedal olevate staatiliste seadmete jaoks

2.4 GHz ühendus jõuab kaugemale ning madalatel kiirustel, samas kui 5 GHz teeb seda kiiresti ning lühikese maa peal. Neid võib võrrelda kui rahulikku maratonijooksjat ning olümpiasprinterit. Millist aga kasutada, sõltub täiesti sinu enda eelistustest ning harjumustest.

Olmevidinate jaoks on 2.4 GHz tihti ideaalne valik – taskus olev telefon püsib kenasti võrgus ka ühest toas teise liikudes, ilma et peaksid kartma, et paksude seinade tõttu ühendus üleliia aeglaseks muutub.

5 GHz on vägagi sobiv ruuteri lähedal asutavate seadmete puhul, mida väga liigutama ei pea. Ideaalne lahendus näiteks arvutis võrgus mängimise, nutiteleri või videokonverentside pidamise jaoks – ühendus on kiire ning ei pea kartma, et paksem sein signaalikiirust mõjutama hakkab.

Paljud tänapäevased ruuterid võimaldavad korraga kasutada mõlemat sagedusala, seega saad testida, milline kodustes tingimustes kõige paremini sobib.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.