Elisa blogi

Kodukontori meelespea: 4 nõuannet, kuidas wifi kiiremaks muuta

Kas tead seda tunnet, kui veebileht lihtsalt ei lae ära, kuigi internetiühendus on näiliselt olemas? Aeglane wifi võib marru ajada ka kõige raudsemate närvidega inimese, kuna kõik virtuaalsed asjaajamised võtavad järsku kordades rohkem aega.

Toome välja neli nõuannet, mille abil oma koduse interneti kiirust parandada või vähemalt probleemile jälile saada.

Vaata üle ruuteri asukoht

Enamasti jagatakse kodus internetti seadmetesse ruuteri abil, olgu see siis üle õhu või kaabliga.

Halva internetiühenduse korral tulekski esimese asjana vaadata üle ruuteri füüsiline asukoht. Parima signaali leidmiseks tasuks ruuter paigutada võimalikult kodu keskele ja kõrgele. Ruuteri kappi või paksude seinte vahele paigutamist tasuks mõistagi vältida.

Kasuta kõrgemat sagedust

Sageli pakuvad ruuterid internetiühenduse jaoks kahte või enamat erinevat võrku, millest üks võib olla 5GHz sagedusega ja teine 2.4GHz. Kui 2.4GHz sageduse puhul peab wifi signaal “võistlema” ka igasugu teiste juhtmevabade seadmetega, kuid levib see-eest kaugemale, siis 5GHz sagedusel on eelis just tihedamalt asustatud hoonetes ja kontorites, kus on palju teisi wifi võrke.

Viimase leviala on küll lühem, kuid kehva kiiruse korral võib kõrgemale sagedusele ümber lülitamine interneti kiirust märgatavalt parandada. Üldjuhul pakubki ruuter tavalist võrku ja samanimelist “5Ghz” märgisega võrku.

Kontrolli üle interneti tarbijad

Vahel ei pruugi aeglase internetikiiruse põhjused peituda üldsegi riistvaras, vaid interneti kasutuses.

Kui sinu arvutis videod hanguvad ja ükski veebileht ära ei lae, siis äkki kasutab keegi teine majapidamises parajasti niivõrd suure koormusega internetti, et ühendus ei suuda teid mõlemaid teenindada?

Aeglase interneti korral tasub alati üle vaadata, ega midagi parajasti alla laadimas pole ning et kõik taustal toimivad programmid ja äpid liigselt internetimahtu ei kasutaks.

Kas oled proovinud seda sisse ja välja lülitada?

Kõige igihaljam ja lollikindlam nipp, mida pea mistahes tehnilise probleemi puhul rakendada saab.

Üllatavalt tihti võib normaalse ühenduse taastamiseks piisata lihtsalt ruuteri ja nutiseadme või arvuti sisse ja välja lülitamisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.