Kolm head nippi, mis aitavad sul telefoniga paremaid pilte teha

Nutitelefonid on fotograafia maailmas saanud juba päris tõsisteks tegijateks. Paljude inimeste jaoks on kadunud vajadus omada päris kaamerat, sest telefonide objektiivid ja sensorid suudavad juba enamikes olukordades piisavalt häid pilte teha.

Teatavasti ei tähenda fotograafias alati kalleima seadmega pildistamine ka parimat tulemust, väga olulise tähtsusega on ka pildistaja teadmised ning oskus oma kaamerat parimate tulemuste jaoks seadistada.

Tõime välja kolm nippi, mille abil oma pildistamisoskused uuele tasemele viia.

Jälgi, kustpoolt valgus langeb

Nutitelefoniga pildistamise suureks plussiks on asjaolu, et seda saab teha praktiliselt igas olukorras. Sageli tähendab see, et telefon võetakse välja ja hakatakse pildistama täpselt sama koha peal.

Kvaliteetsemate piltide jaoks tasuks siiski enne sütikule vajutamist natuke ümbrust jälgida ja vaadata, kust poolt valgus subjektile langeb. Reeglina võiks valgus langeda pildistatavale objektile tagant peale, ehk siis tuleks vältida vastu valgust pildistamist.

Inimesi pildistades on sageli palju parem teha seda varjulises kohas, mitte otsese päikesevalguse käes. Kindlasti ei tohiks valguse eest päris pimedusse põgeneda, pigem võiks otsida pehmemaid varje, mis inimesi pildistades sageli parimaid tulemusi annavad.

Vali ise, kust kaamera valgust mõõtma peaks

Fotograafias ei saa valgus ja varjude olulisust üle tähtsustada ning ka teine nipp on seotud valgusega, täpsemalt valguse mõõtmisega. Paljud juba teavad, et telefoni kaamerarakenduses saab määrata, kust kaamera valgust mõõtma peaks.

Eriti oluline on see olukordades, kus kaadris on korraga väga erineva valgustasemega kohti – näiteks päikesepaistelisi ja varjulisi kohti. Määrates käsitsi täpse koha, mille järgi kaamera valgust mõõtma peaks, saab sageli palju parema pildi kui lihtsalt automaatse fookusega pildistades.

Varjulistes oludes pildistades võib näiteks pildi kõige tumedama ala peale vajutades kogu kaadri tunduvalt heledamaks muuta. Kui pildistad aga subjekte, mis on ümbrusest tumedamad, võib aidata see, kui mõõta valgust kaadri kõige heledama osa pealt. Sedasi saad pildi meelega alasäritada ning vältida seda, et mingid pildi osad tulevad liialt eredad.

Hinda kaadrit ja vali kõige huvitavam nurk

Levinud viga, mida inimesed pildistades teevad, on paigal seismine. Mis on tõenäosus, et just see koht, kus sa telefoni taskust välja võtsid, on parim võimalik nurk mõne pildi tegemiseks? Professionaalsed fotograafid liiguvad pildistades sageli ringi ning otsivad erinevaid kaadreid ja nurki, et lõpuks nende seast parim tulemus välja valida.

Head pildid on sellised, mis paistavad millegi omapärase poolest silma. See aga eeldab tihti, et enne klõpsu tegemist mõtles keegi, kuidas seda stseeni kõige paremini edasi anda.

Siinikohal ei tasu karta paljude piltide tegemist. Peale enda lemmikute välja valimist saad ülejäänud kaadrid ära kustutada ning tulemus võib see-eest hoopis etem tulla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.