Elisa blogi

Kuhu minna nädalavahetusel või tööpäeval? Mobiiliäpid, mis aitavad leida üritusi

Kuskil alati midagi toimub ja liiga tihti saame me lahedatest üritustest tagantjärele teada alles sõprade ja tuttavate Facebooki või Instagrami kontodelt. Kust küll leida infot minu läheduses toimuvate ürituste kohta?

Muidugi on selleks olemas vastavad äpid.

Facebook Local

Kui arvutis on Facebooki Events´ite ehk sündmuste alt lihtne leida sõprade poolt soovitatud ja sinu läheduses toimuvaid üritusi, siis mobiilis on selle jaoks veel parem äpp Facebook Local.

See aitab leida lähedusest nii söögikohti, atraktsioone (näiteks kui oled reisil), kõige lähemaid kohti, mida külastada (pakutakse koordinaatide järgi välja näiteks 15 kõige lähemal nii asukoha kui aja poolest toimuvat sündmust) ja muidugi ka sõprade soovitusi. Need soovitused pole küll tehtud sõprade poolt otseselt sulle, vaid Facebooki algoritm nopib välja sinu sõbralisti sündmused, kus kõige rohkem tuttavaid osaleb või mida kõige enam on tutvusringkond soovitanud.

Google Places

Tegelikult sellenimelist äppi just eraldi polegi, kuid on Google´i kõikenägev silm. Google teab sinu kohta tõesti vägagi palju ja oskab soovitada, kuhu sa võiksid järgmisena minna.

Selleks võta lahti Google Maps oma mobiilis, vali kaardi alt kolmest menüünupust parempoolne – „For You“ ehk sinu jaoks ja soovitused tulevadki. Lisaks saad valida kaardi alt vasakpoolsest nupust „Explore“ ja avastada kategooriate kaupa huvitavaid kohti, mida Google sinu kohta teada oleva info põhjal üritab õigesti välja sorteerida. Aga eks ootamatusi leiab ka.

Eventbrite

Tallinnas võib nädalalõpul küll Eventbrite´iga valik kesiseks jääda, kuid mõnes maailma metropolis leidub kindlasti kümneid sinu huvidele vastavaid üritusi. Saab osaleda nii erialalistel konverentsidel kui live kontsertidel mõnes söögikohas, valik võib olla seinast seina. Eventbrite vahendab ka pileteid – tasuta pääsmetest kallite VIP-piletiteni.

Kinno!

Kinodel on oma äpid, kust saad vaadata saatekava, pileti ära osta ja saali minnes mobiilist ette näidata. Mugav, lihtne ja kerge oma vaba aega kohe ära sisustada. Olemas on nii Apollo kino kui Forum Cinemas äpp. Otsi oma äpipoest vastavate märksõnadega.

10times.com 10

See on rohkem ärilisteks üritusteks mõeldud, aga kui otsid tegevust mõnel konverentsil, messil, kokkutulekul või seminaril, siis üllatusena leiab ka Tallinnast palju nii spetsialistidele kui muidu huvilistele mõeldud ettevõtmisi, millest sul varem aimugi polnud. Näiteks on Sel kuul Tallinnas m-tervise konverents, samuti ka Balti ärilennunduse kohtumine. Ka enamus suuremaid tuntud messe ja konverentse (näiteks Ilu Sõnum, Latitude 59 jt) on kõik esindatud, seega on äpist abi küll.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.