Elisa blogi

Kui palju erinevad teenused ja toimingud telefonis mahtu kulutavad ning milline pakett selle jaoks valida?

Foto: Shutterstock.

Sobiva nutipaketi valimine võib olla keeruline ülesanne, kui sa täpselt ei tea, palju internetti erinevate teenuste tarbimiseks kulub. Aitame asjast aimu saada.

Kuna telefonide ekraanid on läinud aja jooksul aina suuremaks, siis kasutatakse neid üha enam ka video vaatamiseks ja filmide ning seriaalide striimimiseks.

Kui palju mahtu kulutab YouTube’i videote vaatamine?

Näiteks kui kasutad YouTube’i keskkonda, siis keskmiselt kulub ühe tunni video vaatamiseks 1,7 GB mahtu. Seda eeldusel, et video on Full HD resolutsiooniga.

Kui sulle meeldib aga seriaale ja filme Netflixi vahendusel vaadata, siis sellele kulub internetimahtu enam ja arvestama peab keskmise kuluga 3 GB tunnis. Video striimimine ongi üldjuhul kõige suurem mahu tarbija, seega tasuks endale vastavalt sellele ka piisava mahuga pakett valida.

Kui oled pigem tagasihoidlik video vaataja või eelistad rohkem muusikat kuulata, siis peaks Elisa Ulme 15 pakett igati sobilik olema. Sellega saad kulutamiseks 10 GB andmemahtu.

Nõudlikumad ja suuremad filmihuvilised peaksid aga vaatama Elisa Ulme 19 paketi poole, kuna siin on kasutada topeltkogus ehk 20 GB mahtu kuus.

Praegusel ajal on olude sunnil tavapäraseks muutunud videokõnede pidamine asjaajamiseks ja lähedastega suhtlemiseks. Kasvanud on ka internetimahu tarbimine kaugtöö ja -õppe jaoks.

Need tegevused võivad päris palju mahtu kulutada – keskmiselt tuleks arvestada 1 tunni videokõne pidamisel 1,2 GB kuluga.

Kui kasutad lisaks veel eelpool nimetatud teenuseid, tasuks samuti eelistada pigem suuremaid pakette. Kui tunned, et 20 GB võib sellisel juhul väheks jääda, on Elisal valikus olemas ka 40 GB andmemahtu pakkuv Elisa Ulme 29 pakett.

Kuidas on lood telefonis mängimisega?

Eriolukorra ajal tõusis ka vajadus tavaliste kõnede tegemiseks ning selle jaoks pakuvad kõik Ulme paketid 4000 minutit kõneaega. Ulme 29 sisaldab lisaks ka Mobiil-ID teenust ning reisikindlustust, et kõik vajadused kaetud saaksid.

Unustada ei maksa, et ka mängimine võib omajagu andmemahtu kulutada. Keskmiselt kõigub tunnise mängusessiooni maht telefonis 40-300 MB (0,04-0,3 GB) vahel, mitu tundi mängimist võib seega olla arvestatav kulu.

Kui ka mängimine on sinu kirg ja muid teenuseid kasutad samuti aktiivselt, tasuks juba minna kindla peale välja ning võtta piiramatut mahtu pakkuvad Ulme 39 või Ulme 49 paketid. Siis võid kõiki teenuseid tarbida murevabalt ilma andmemahu kulule mõtlemata.

Elisa nutipakettidega saad lähemalt tutvuda siin. Oma jooksva kuu tarbimise kohta leiad infot kerge vaevaga Elisa iseteenindusest. Samuti saad ülevaate tarbimisest oma nutitelefonis Elisa rakenduse kaudu.

* – Artiklis välja toodud mahud on ligikaudsed ja võivad olenevalt kasutusest erineda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.