Kuidas edasi tegutseda, kui sinu nutiseade ära kaob?

Foto: Shutterstock.

Suvisel ajal leiavad aset mitmed suurüritused ning üleüldiselt liigutakse väljas rohkem ringi, mistõttu võib juhtuda, et nutiseade pudeneb taskust välja või saavad selle kätte hoopis pikanäpumehed. 

Kuidas aga edasi käituda, kui avastad, et sinu telefon või mõni muu nutiseade ei ole enam taskus või kotis. 

Alusta positsioneerimisega

Esmalt tuleks teha kõik, et telefon üles leida. Nii Apple’i kui ka Androidi telefonidel on õnneks olemas võimalus seadmeid positsioneerida. Androidi puhul on saab seda teha Google’i veebikeskkonnas ning iOS-i kasutajad aga iCloudis

Juhul, kui kohe pole võimalik seadet positsioneerida või ei andnud see tulemusi, tuleks järgmise sammuna kindlasti võtta ühendust enda mobiilsideoperaatoriga ja paluda SIM-kaart sulgeda, et ära hoida suuremaid kahjusid. 

Osad sideoperaatorid pakuvad samuti positsioneerimist ning alati võib uurida ka neilt seda võimalust. Kui leiad telefoni üles, tuleks SIM-kaart uuesti avada. Seda saab teha enda teenusepakkuja esinduses või võttes ühendust klienditeenindusega.

Kui telefon ei tulegi välja

Võib vabalt ka juhtuda, et telefoni ei leitagi üles. Sellisel juhul tuleb soetada endale uus seade ja SIM-kaart. Alati on võimalik pöörduda ka politseisse, et jätkata telefoni otsimist. Kui telefoni kasutatakse näiteks teise SIM-kaardiga, saab politsei teha võrgupäringu ja seeläbi säilib võimalus veel telefon leida.

Samuti on võimalik lasta oma seade kanda musta nimekirja. Selleks tuleb enda teenusepakkuja juures esitada avaldus, kuhu on märgitud seadme omaniku või valdaja andmed ja seadme IMEI kood.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.