Hoolimata sellest, et näiteks Apple’i ametliku info järgi on iPhone’id mõeldud toimima temperatuuridel üle 0 kraadi, tuleb neil vähemalt Eestis pista rinda ka vähe karmimate oludega. Sageli tähendab see, et õuest sisse tulles on taskus või kotis telefoni aku vähenenud või tühjaks saanud.
Kuidas peaks toimima, kui telefoni aku on külma tõttu tühjaks saanud ja mida teha telefoni külma eest kaitsmiseks?
Lase seadmel enne laadimist soojeneda
Igal juhul tasuks vältida otse külmakraadide käest sooja kätte toodud nutiseadme kohe laadijaga ühendamist. Külm ei mõju telefoni akule niigi hästi ja külma seadme laadimine võib seda veelgi enam kahjustada.
Seda põhjusel, et külmadel temperatuuridel aeglustuvad akude sees liitiumioonide liikumise põhjustatud keemilised reaktsioonid või peatuvad täielikult. Sellises seisundis aku laadimine ei tekita ka uusi reaktsioone, kuna aku on ikka külm. Tagatippu võib külmale akule uue elektrivoolu sisse toomine hoopis uusi probleeme põhjustada.
Enne laadimist peaks telefonil seega laskma mõned tunnid toatemperatuuril seista või ajanappuse korral seda näiteks radiaatori juures soojendada. Soojusallikas peaks olema telefonist piisavalt kaugel, et ei tekiks telefoni ülekuumenemise ohtu.
Kaitse telefoni külma eest
Et telefoni akut külmakraadide eest kaitsta, võiks seda talviti kanda kehale võimalikult lähedal, mitte välises taskus. Samuti võib telefonile hankida spetsiaalse soojahoidva ümbrise või mässida selle lihtsalt mõne riideeseme sisse.
Kui tead, et telefonil tuleb mõnda aega külmemas keskkonnas viibida, võib ennatlikult ka telefoni välja lülitada ja hiljem soojemas keskkonnas uuesti sisse lülitada. Sedasi saab teatud määral ennetada aku tühjenemist ning enne sisselülitamist tasuks jällegi lasta telefonil eelnevalt soojeneda.