Elisa blogi

Kuidas lumme kukkunud AirPodsid üles leida?

Kui muidu maha kukkunud nutividinaid on suhteliselt kerge tabada, siis lume tulekuga asjaolud muutuvad. Pehme ja koheva lume sisse kukkudes ei pruugi neid märgata. Eriti kehtib see aga Apple AirPods kõrvaklappide kohta, mis ka ise on valget värvi. Kuidas kõrvast või taskust kukkunud klapp üles leida?

Otsi Find My rakenduse abil

Apple’il on nutiseadmete asukoha kindlaks tegemiseks olemas seadme otsimise funktsioon, mida saab kasutada erinevate nutiseadmete leidmiseks. Siin alla käivad ka kõrvaklapid.

Otsimiseks tuleb oma telefonis avada Find My Phone rakendus, kus kuvatakse kõiki kasutaja seadmeid. Kõrvaklappe näidatakse kaardil ühe ikooniga. Kui kaduma on läinud mõlemad ja leiad esialgu üles ainult ühe, tuleb see panna esmalt laadimiskarpi ning kaarti värskendada – seejärel ilmub sinna ka teise kadunud klapi asukoht.

Find My AirPods funktsioonile pääseb ka ligi iCloud.com lehe kaudu. Kui aga klapp või mõlemad klapid on liiga kaua lumes olnud ja aku tühjaks saanud, siis kuvatakse kaardile nende viimast asukohta.

Pane muusika mängima

Find My rakenduses on aga peidus veel üks kasulik funktsioon. Nimelt on võimalik rakendusest sisse lülitada muusika, mis muutub järjest valjemaks ja mängib korraga kuni kaks minutit järjest. Alati võib kasutada ka lihtsamat varianti ning mõni lugu muusika rakenduse kaudu mängima panna.

Oluline on tähele panna, et muusika mängimise varianti saab kasutada juhul, kui klapid on telefoniga ühendatud ehk Bluetooth ühenduse levialas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.