Kuidas oma sülearvutit külma eest kaitsta?

Külm aeg on kätte jõudmas ning sellega seoses on vaja rohkem mõelda ka oma nutiseadmete kaitsmisele ilma eest. Mis on need nipid, mis aitaksid sülearvuti kasutajatel oma seadmeid paremini hoida?

Kasuta kotti

Kui kasutad sülearvutit, on sul suure tõenäosusega olemas ka kott selle jaoks. Siiski tuleks külma puhul koti valimisel mõnda nüanssi silmas pidada.

Kui kannad tihti ja pikema perioodi jooksul arvutit külma käes, tasuks eelistada sellist kotti, mis kaitseks ka niiskuse ja sademete eest. Lisaks on hea hoida arvutit võimalikult keha lähedal, et arvuti niimoodi veidi soojemana hoida. Selle jaoks on hea valik selline seljakott, kus arvuti sahtel on koti tagumisel poolel ehk selles osas, mis toetab vastu selga.

Lase sülearvutil aklimatiseeruda

Kui tuled arvutiga külmast sooja või vastupidi, on alati mõistlik lasta sellel enne kasutusele võtmist seista ning temperatuuriga harjuda. Nii väldid võimalikke anomaaliaid arvuti töös ja saad kindel olla, et rüperaal edasi toimetab.

Väldi arvuti ebaloomulikku soojendamist

Kui aga viibid pikemat aega külma käes, siis ei ole hea mõte seda mõne abivahendiga soojendada. Vältida tuleks kohvitopsi või mõne taskusoojendaja kasutamist, sest need ei soojenda arvutit ühtlaselt ning võivad rohkem kahju teha kui kasu anda.

Ühe koha liigne soojendamine võib hoopis vastupidise efekti anda ning arvuti sisemisi komponente rikkuda.

Ära jäta arvutit külma kätte

Oluline on ka arvuti hoidmisel hoolas püsida, eriti külma ilma korral. Kindlasti ei ole hea mõte arvuti ööseks autosse jätta. Kui aga on vältimatu vajadus seda teha, siis tuleks arvuti võimalikult soojas kohas hoida või kinni katta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.