Elisa blogi

Kuidas oma sülearvutit tolmust ja mustusest puhastada?

Foto: Shutterstock.

Sarnaselt kõigile teistele tarbeesemetele tuleb ka sülearvutit aeg-ajalt puhastada – vastasel juhul ei pruugi tolmune ja rasvaseid sõrmejälgi täis arvuti lihtsalt väga kaua vastu pidada.

Siiski, kõiksugu vedelad üldpuhastusvahendid, mis on mõeldud kodu koristamiseks, tuleks tehnikast eemale hoida, sest muidu võib puhta arvuti asemel tulemuseks olla hoopis rikkis seade.

Enne puhastamise alustamist on oluline lülitada sülearvuti välja ning võtta vooluvõrgust ära, võimaluse korral võiks eemaldada ka aku.

Lahtise puru eemaldamine

Esimese etapina tasuks sülearvuti pöörata tagurpidi ning õrnalt seda lahtise puru eemaldamise lootuses raputada. Pisemast nähtavast mustusest saab lahti õrnast materjalist, näiteks mikrokiust, lappi kasutades – sellega võib üle käia nii ekraani kui ka klaviatuuri.

Mustuse eemaldamine

Kui arvutit pole pikka aega puhastatud, on sinna tõenäoliselt kogunenud midagi rohkemat, kui ainult küpsisepuru ning seadme raputamine ei ole piisav.

Kinnise mustuse eemaldamiseks võib kasutada korralikult välja väänatud niisket riiet või svammi, kuid kui on kartus veekahjustuse tekitamise ees, on spetsiaalsed puhastuslapid kindlam valik.

Õrnade liigutustega käi üle arvuti pinnad ja peale seda kuivata ekraan ringjate liigutustega õrnast materjalist riidega, et vältida veetriipude tekkimist ning liigse niiskuse seadmele jäämist.

Raskesti kättesaadava mustuse eemaldamine

Suruõhusprei võimaldab tolmu välja puhuda nii klaviatuuri kui ka korpuse vahelt ning enamik balloonidega kaasas oleva õhusuunaja abil saab lahtise mustuse kätte isegi USB- ja laadimispesadest. Seda kasutades on soovitatav hoida sülearvutit kergelt kaldus, et lahti tulnud tolm uuesti arvuti pinnale ei maanduks.

Kindlasti ei tasu seda puhastusprotsessi läbi viia tolmuimejaga, kuna siis võivad lisaks purule ja tolmule eemalduda ka klaviatuuriklahvid. Lisaks ei saa kindel olla, et muud pisikesed elemendid suure võimsuse tõttu viga ei saa.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.