Elisa blogi

Kuidas Suurbritanniasse reisides interneti kasutamine peale Brexitit käib?

Alates 1. jaanuarist 2021 ei kuulu Suurbritannia enam Euroopa Liitu, mis tähendab, et sinna reisides tasub end muudatustega kurssi viia.

Näiteks ei saa enam üle-Euroopalise internetipaketiga Suurbritannias andmesidet kasutada.

Põhjuseks on Euroopa Komisjoni määrus, mis sätestab, et kuumaksuga kaasnevat ehk paketisisest andmemahtu tohib kasutada ainult liikmesriikides ja Euroopa Liidu mobiilsideturuga ühinenud riikides (Norra, Island, Liechtenstein, Fääri saared).

“Seega piltlikult, kui klient saab ühe kuutasu eest korvitäie õunu, siis neid õunu tohib lisatasuta süüa ainult EU piires,” sõnas Elisa rändlusteenuste juht Riho Tamm. 

“Isegi kui meil on võõrustavate operaatoritega UK-s soodsad lepped, mis võimaldaks UK-d Euroopa pakettides hoida, ei saa me seda komisjoni regulatsiooni nõuetest tulenevalt teha. Euroopa Liidu õunu ei tohi väljaspool EU-d tarbida.”

Kui veel enne 1. veebruari 2021 said Elisa kliendid, kelle pakett hõlmas ka Suurbritannias vabalt kasutamist, siis nüüd saavad kliendid valida Elisa internetipiletite ja mahupõhise hinna vahel.

UK-sse puhkusele või tööreisile sõites võib valida päeva-, nädala- või kuupileti vahel, sõltuvalt riigis viibitud perioodist. Mahupõhise hinna puhul maksab klient vastavalt tarbimisele ja mahu (MB) hinnale.

Elisa tootejuht Kaisi Udumäe soovitab lepingulistel klientidel kindlasti valida internetipileti, kuna sedasi on andmeside tarbimine teadlik ja kontrollitud ning ei teki nn üllatusarveid. Kõnekaardi kliendid saavad saavad internetti tarbida mahupõhise hinnakirja alusel.

Elisa Suurbritannia hinnakirjaga saab lähemalt tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.