Elisa blogi

Kuidas suvepuhkusel väärtuslikke asju mitte ära kaotada?

"Kus mu võtmed on?" on tõenäoliselt küsimus, mida kohtab liiga tihti.

Alanud suvi toob teadupärast hulganisti ringiliikumist ning seega tuleb ka tavapärasest tihedamalt kohvreid pakkida ja asju ümber paigutada. Ent kuidas leida isiklike esemete tohuvabohust üles need kõige tähtsamad või olulisemad esemed, eriti veel pealtnäha põhjatutest reisikottidest? Selles osas saavad aidata tracker’id ehk emakeelde tõlgitult lokaliseerijad.

Õige suund kätte

Tracker’i idee on õigupoolest lihtne: seda pisikest seadet saab mugavalt kinnitada näiteks võtmekimbu, rahakoti või mõne muu vajaliku eseme külge ning kui peaksid avastama, et mõnda eset ei õnnestu esimese hooga leida, tuleb telefonis avada vastav rakendus.

Seejärel tuvastab telefon tracker’i asukoha ning näitab sulle õige suuna kätte. Vajadusel võid lasta tracker’il ka helisignaali esile kutsuda, et otsimisvaeva veelgi lühendada.

Turvaline viis

Apple’i uuemate nutitelefonidega ühilduv AirTag on suvisteks seiklusteks igati väärt kaaslane. Kui mõni oluline ese ununes näiteks täielikult maha, saad Find My rakenduse abil selle asukoha kiirelt tuvastada.

Ühtlasi on tegemist anonüümse ja krüptitud lahendusega, mis tähendab, et kõik sinu andmed on pikanäpumeeste eest turvaliselt kaitstud.

Saab nii üksi kui eraldi

AirTag’i saab endale soetada üksikult, ent kui olulisi või kaduma kippuvaid esemeid on rohkem kui üks või soovid seadme kinnitada mõne pereliikme võtmekimbu külge, on mõttekam valida neljast AirTag’ist koosnev komplekt.

Mis puutub AirTag’i kinnitamisse, siis valida saab erinevate ümbriste vahel. Kui nahast või silmusega ümbris sobib hästi näiteks rahakoti vahele, siis metallist rõngaga ümbris on spetsiaalselt mõeldud võtmekimbu külge kinnitamiseks.

Seega tasub suvepuhkus veeta pingevabalt, ilma et peaksid iga natukese aja tagant vaevama pead küsimusega: “Kus mu rahakott ja võtmed on?”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.