Kuidas telekat ilma puldita juhtida?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Telekapult on nii hea leiutis, et see on eksisteerinud eelmise sajandi teisest poolest peaaegu muutumatul kujul tänapäevani. Tõesti, selle asemel, et diivanilt tõusta, telekani sammuda ja nuppe klõpsima hakata, tundub parim lahendus just pult. Nutiseadmete ajastul aga võib olla ka sellest veel mugavam lahendus.

Lisaks puldile on meil elutoas alati haardeulatuses veel võimsam seade – nutitelefon. Sellega on võimalik samuti oma telekat mitmel viisil juhtida.

Mobiiliäpp – nii koju kui reisile

Elisa Elamuse erinevad ekraanid: saatekava vaatamiseks, saate vaatamiseks kas mobiilist või pildi telekasse saatmine ja kolmas – puldiekraan.

Telekapuldil, millega oma digiboksi juhid, on üks omadus, mis pole mõnedel juhtudel nii hea kui mõni muu lahendus – nimelt töötavad puldid infrapunakiirgusega ja see vajab otsenähtavust. Sa pead suunama puldi teleka poole ja alles siis saab kanaleid vahetada või helivaljust reguleerida. Kui aga oled teises toas ja tahad ühel hetkel kanalit vahetada või helivaljust seada, siis pole infrapunapuldist abi.

Kuid tänapäeval on iga asja jaoks oma äpp. Kui kasutad Elisa Elamust, siis äpp on väga hea puldiasendaja.

(Laadi alla App Store´ist või laadi alla Google Play´st)

Elisal on kaks äppi – Elisa Elamus ja Elisa Elamus üle õhu. Kasuta neid vastavalt sellele, millist paketti kasutad. Kui oled kaablivõrgus, võta esimene äpp, kui koju tulevad teleprogrammid üle õhu, siis on teine äpp õige valik.

Mobiiliäpiga saad vaadata saateid ka kodust eemal üle ekraani, uurida saatekava, lisada meeldetuletusi ja otsida. Kuid lisaks töötab äpp ka puldina, millega telekat juhtida ning selleks pole vaja otsenähtavust. Kui tahad, võid kanaleid vahetada teisel pool maakera, aga eelkõige saad kodus endale äpi näol mugava puldi, mis töötab igal ajal ja igast asendist.

Enne äpi kasutamist tuleb tavalise puldiga liikuda digiboksi menüüs seadme sidumisse ja sidumine mobiiliga käib ekraanile kuvatava numbri või QR koodi abiga. Võid oma digiboksi siduda kõigi pereliikmete mobiiliäppidega, nii on pult kõigil alati olemas.

Mobiil võib olla ise puldiks

Kaks vasakpoolset on Elisa digiboksi „virtuaalsed“ puldid, parempoolne Samsungi nutiteleri pult.

Kui sul juhtub olema selline mobiiltelefon, millel on infrapunasilm, siis võid oma nutikat kaaslast igal ajal kasutada ka kõigi puldiga kasutatavate koduseadmete juhtimiseks – näiteks õhksoojuspumba, puldiga kardinate, konditsioneeri, muusikakeskuse, teleri ja digiboksi jaoks on selliste telefonide jaoks mõeldud äppides kümneid tuhandeid eelseadistatud allalaetavaid „pulte“.

Kõigepealt aga uuri järgi, kas sinu mobiilil on infrapunasilm olemas. Välisel vaatlusel on see väike ümmargune tumeda klaasiga kaetud „auk“ telefoni ülaservas. Näiteks on infrapunaliides olemas telefonidel Huawei Mate 20, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Honor 9, Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Mi A2 jt.

Tavaliselt on telefonidel kaasas ka infrapunapuldi äpp. Sealt tuleb otsida üles Elisa ja sellega ongi õige pult lisatud ning saab mobiilist kasutama hakata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.