Elisa blogi

Kuidas valida auto pardakaamerat?

Pardakaamera on kasulik lisavidin igale autojuhile, kui soovid jäädvustada teel toimuvat. See aitab vajadusel tõestada õnnetuste sündmuste käiku ja jäädvustada muid huvitavaid vahejuhtumeid.

Mille järgi aga sobiv kaamera autosse valida?

Pildikvaliteet

Kuna pardakaamera esmane eesmärk on salvestada ümberringi toimuvat, siis võiks eeldada, et tähtsaim parameeter on video kvaliteet. Hea kvaliteet on okei, aga tegu ei pea olema tipptasemel kaameraga. Üldjuhul võiks eelistada seadmeid, mis suudavad salvestada 720 või 1080 piksliga videot.  

Mälukaart

Pardakaamera probleemivaba salvestamise tagab korralik mälukaart. Seda just kiiruse mõttes, mis ei jääks video salvestamisega hätta. Kindlasti tasuks soetamisel müügikohast sobivat kaarti küsida, kuid üldjuhul peaks lähtuma sellest, et kaart võiks olla Class 10 (ka U1 klass) või kõrgema tasemega. Ka Elisa valikust leiab mitmeid kaarte, mis sellele standardile vastavad.

Samuti tasuks eelistada võimalikult suure mahuga mälukaarti, et ei peaks pidevalt videosalvestisi kaardilt eemaldama.

Liikumisandur

See lisa on oluline selleks, et pilti õigel ajal salvestada. Liikumisanduri abil toimub kaamera filmimine automaatselt, kuna see saab aru, millal auto sõidab ja millal mitte. Lisaks sellele oskavad need ära tunda ka liikumist auto ümber, näiteks kui vargad peaksid võõrast vara himustama tulema.

Muu oluline

Mida veel jälgida? Hea kui kaameral oleks GPS võimekus, sest selle abil saab määrata auto asukohta, näiteks kui on toimunud õnnetus.

Samuti tuleks veenduda, et kaameral on võimekus salvestada ka pilti pimedas. Selle jaoks peaks pardakaameral olema infrapunaliides.

Viimasena tasuks mõelda ka kaamera laadimise peale. Tavaliselt laetakse neid sigarisüütajast, kuid rippuvad kaablid võivad ette jääda ja lõpuks segama hakata. Kui on plaan kasutada pardakaamerat regulaarselt, tasuks kaaluda toitekaabli paigaldamist nii, et see oleks peidetud paneelide ja polstrite alla.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.