Kuidas valida enda koju sobivat robottolmuimejat?

Foto: Shutterstock

Kui tahad väsinuna koju jõudes koristamise asemel puhata, tasub mõelda robottolmuimeja soetamise peale, mis hoiab kodu korras ning teeb suure töö sinu eest ära. Tänaseks on valikus suurel hulgal erinevaid masinaid, mis säästavad sind põrandate puhastamise tüütust tööst, ükskõik, kui suured või millise kattega on sinu põrandad.   

Milline tolmuimeja just mulle sobib? 

Tolmuimejat valides tuleb arvestada kahe peamise teguriga: mis on soovitud hinnaklass ning milline on sinu kodu? Kas pinnad on suured või väikesed; on sul puitpõrand või vaip; ehk on sul kodus kari lemmikloomi, kelle karvadest on vaja pidevalt lahti saada?   

Kindlasti tuleb mõelda ka sellele, et kõik robottolmuimejad ei tööta eri tingimustes ühtemoodi: mõned suudavad lemmikloomade karvu vaipadest paremini korjata, teised töötavad aga paremini parketil. Kui sul on kodus pindasid, kus on nii vaipkate kui puitpõrand, tasub valida masin, mis suudab end pinna muutudes kiirelt kohandada. Näiteks suurendavad osad masinad võimsust, kui tuvastavad, et nende all on vaip, ning puitpinnale jõudes vähendavad seda taas.  

Miks peaksin valima endale kallima masina?

Kindlasti tuleb mõelda läbi, kui palju raha oled nõus masinale kulutama. Siin kehtib reegel, et mida rohkem kulutad, seda rohkem on sinu masinal erinevaid lisaoskusi. Näiteks on masin, millel on peale harjakeste kaasas ka mopp või oskab ta plekkide eemaldamiseks põrandale vett piserdada. Elisa E-poes on saadaval kaugjuhitav Ecovacs Deebot U2, millel on peale erisuguste harjade veel mopifunktsioon, millega saad lahti ka põrandal olevatest plekkidest. Kokkupõrke- ja kukkumisanduriga Xiaomi Vacuum Cleaner Mop Pro suudab ületada isegi kuni 2.1 cm kõrgused takistused, ning ka selle masina leiab Elisa E-poest. 

Kui sinu kodus katavad suuremat osa põrandatest vaibad, tuleks eriti suurt tähelepanu pöörata sellele, et masin ka vaipkattega hästi hakkama saaks. Võib juhtuda, et mõned madalama hinnaklassi tolmuimejad jäävad vaiba tuttidesse kinni, mistõttu kuluvad masina harjakesed kiirelt ära. 

Kallimad robottolmuimejad oskavad kaardistada, mis kohad nad juba läbi on käinud, mille tulemusena saab kodu veelgi efektiivsemalt puhtaks. Elisa E-poes on kaugjuhtimisvõimalusega mudelid, mis tähendab seda, et saad juhtida enda tolmuimeja tööd ise kodust eemal olles.  

Masinavalik sõltub elamu suurusest

Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata tolmuimeja aku kestvusele, mille puhul peab jätma meelde, et mida suurem on aku, seda efektiivsemalt masin korraga põrandaid puhastab. See on eriti oluline suurema põrandapinnaga kodudes. Kõik Elisa E-poes saadaval olevad tolmuimejad, nagu näiteks kukkumissensoriga Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential, oskavad end aku tühjenedes automaatselt laadima panna. 

Kui sul on kodus aga väiksem ruum puhastada või soovid raha säästa, saab valida väiksema akuga tolmuimeja. Sel juhul tasub aga arvestada, et masin võib end keset koristamist laadima sättida, mispärast võib koristustöö kauem aega võtta. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.