Kuidas valida koolilapsele nutipaketti?

Kätte on jõudmas see aeg, kui lapsed hakkavad kooli sättima – kes esimest korda elus, kes minemas uuele ringile. Sellel teekonnal on aina suurem tähtsus nutiseadmel, millega oma lähedastega sidet pidada. Mida peaks nutipaketi valikul silmas pidama?

Milline pakett valida?

Kõigi Elisa pakettide puhul on kõnede tegemine, sõnumite saatmine ning interneti kasutamine juba vaikimisi sees. Nii ei pea muretsema, et laps vanematega vajalikul hetkel ühendust ei saaks. Vanemal tuleb välja valida lihtsalt pakett, kus on piisaval määral kõike, mida laps vajab.

Eelneva juures on ehk kõige olulisem kaaluda paketis sisalduva internetimahu hulka: seda peaks olema piisavalt, et teha ära kõik vajalik, kuid mitte nii palju, et see segaks koolitööd. Samuti on oluline interneti kasutamisel lapsele selgeks teha, kus ja mille jaoks seda enim kasutatakse. Kui vaadatakse palju videoid, siis on selgelt ka mobiilse andmemahu tarbimine oluliselt suurem. Näiteks ühe tunni YouTube’i videote vaatamine kulutab keskmiselt 1,7 GB andmemahtu. Selliseid nüansse tuleks paketi valikul ka arvesse võtta.

Kuid lisaks sellele on oluline arvestada ka muude võimalustega, mis mugavust lisavad ning nutitelefonide kasutuse turvalisemaks muudavad.

Reisi- ja seadmekindlustus

Mitmes Elisa poolt pakutavas paketis on nüüd juures reisikindlustus, mis kehtib kogu maailmas. Seda saab kasutada, kui teha lapsele eraldi pakett (juhul kui ta reisib vanematest eraldi) või siis kogu perele korraga. Kui lapsevanemal on mõni reisikindlustust sisaldav pakett, siis kehtib see reisides ka lapsele.

Lastel võib ettevaatamatusest oma nutiseadmetega tihti õnnetusi ette tulla. Enda meelerahuks ning kalliste remondikulude vältimiseks on aga võimalik lapse nutiseade kindlustada. Nutikindlustus kehtib nii Eestis kui ka välismaal ning kehtib nii varguse, kukkumise kui ka põrutuse korral.

Lisaks välisele kaitsele on võimalik soetada ka viirusetõrje, mis takistab pahalastel juurdepääsu telefoni sisule. Elisa poolt pakutav F-Secure teenus võimaldab näiteks lapse telefonis keelata ebasobiva sisu kuvamine või distantsilt seadme lukustada, kui see peaks kaduma.

Kõige väiksematele Põnniradar

Kui soovid aga lapsega ühendust pidada ilma nutitelefonita, on võimalik kasutada Elisa teenust Põnniradar. Teenuse kasutamine käib läbi spetsiaalselt lastele mõeldud nutikella, kuhu saab sisestada SIM-kaardi. Kellale saab lapsevanem helistada ning ka laps saab ise vajadusel välja helistada. Nutikellal on mikrofon ja kõlarid ning kella kaudu on võimalik tuvastada ka lapse asukoht. Lapse jaoks on tegemist vinge aksessuaariga, mis loeb samme ja millel on isegi mõned mängud.

Iseteenindus aitab teenustel silma peal hoida

Kõige mugavam koht andmemahu ja ülalnimetatud lisateenuste jälgimiseks on aga iseteenindus. Sealt on võimalik lapse tarbimist jälgida ning mis peamine, vajadusel piiranguid seada või lisateenuseid kiirelt ning mugavalt juurde tellida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.