Kuidas valida parajalt tark nutikell?

Väärt nutikell oskab vastu võtta telefonilt tulevaid kõnesid ja sõnumeid, ühilduda e-postkasti ning kalendriga ja veel palju muudki. Tarkade kellade valik on väga lai, seetõttu tasub enne ostma tormamist hoolikalt läbi mõelda, mis eesmärke kell täitma peab.

Nutikell või aktiivsusmonitor?

Arutlema peab, kas kellalat soovitakse abi vaid sportimist ja tervist puudutavas või on vaja “personaalset assistenti”, et kotist telefoni otsimata vastata kõnedele ja sõnumitele, kuulata muusikat ning hoida silm peal kalendril ja uudistel. Esimesel juhul võiks soetada aktiivsusmonitori, mis suudab analüüsida und, lugeda samme, pulssi ja anda sportimist puudutavaid soovitusi. Teisel juhul on sobiv valik nutikell. Nutikellas on enamasti olemas samad võimalused, mis aktiivsusmonitoril, kuid lisaks saad kella kaudu toimetada ka telefonile tulevate sõnumite ning kõnedega.

Veendu ühilduvuses

Paljud kellatootjaid on loonud kellad nõnda, et need ei ühildu sugugi iga mobiiltelefoniga. Unistuseks võib küll olla Apple Watchi, kuid kui kasutusel on hoopis Samsungi või Huawei telefon, ei maksa seda ihaldada. Apple’i nutikell nimelt ühildub vaid iPhone’iga. Seega – et kell ei jääks vaid iluasjaks randmel, peab enne raha välja käimist kindlasti veenduma, et see ühilduks kasutatava telefoniga.

Ära funktsioonidega üle pinguta

Väljavaade, et käel on kell, milles peitub üüratu hulk mitmesuguseid funktsioone, võib tunduda väga uhke. Tegelikult ei maksa sellega aga liiale minna. Sageli kiputakse valima kell, millel on kasutaja jaoks liiga palju või vastupidi – liiga vähe võimalusi. Kui hoida raha kokku ja soetada liiga väheste võimalustega kell, ei täida see soovitud eesmärke. Kallis ja üüratu hulga funktsioonidega kell aga võib osututda nii keeruliseks, et poolte rakendustega jääb tutvumata või neid ei lähe lihtsalt vaja. Et mitte asjatult raha raisata, võiks enne ostu kirja panna, millised rakendused täpselt vajalikud on. Paljudes veebipoodides on olemas võimalus meeldivaid tooteid ja nende hindasid omavahel võrrelda. Nõnda saab lihtsasti välja selgitada enesele sobilikud ja taskukohased mudelid.

Arvestama peab ka sellega, et osad tootjad on nutikellad seadistanud nõnda, et rakendusi ei saa lisada ega ära võtta. Kuid loomulikult on ka selliseid kellasid, mille omanik saab valikuid teha ise.

Aku kestvus ja laadimine

Nutikella aku kestab enamasti paar päeva (sõltub kui aktiivne on kella kasutaja ja kui suurt hulka funktsioone kasutatakse). Kuid on ka vastupidavama akuga eksemplare. Suur osa nutikelladest on laetavad juhtmega, aga leidub ka mugava juhtmevaba laadimisvõimalusega mudeleid.

Veekindlus

Kui kella randmelt ära võtmine duši alla minnes või basseini suundudes tundub ebamugav, tasub soetada veekindel mudel. Kellall olev tähis 3 ATM tähendab, et kell on pritsmekindel ning 5 ATM näitab veekindlust. Märkega 10 ATM tähistatud kellaga võib ette võtta aga juba snorgeldamise või minna surfama.

Kui vajad nutikella lapsele

Nutikell on hea alternatiiv mobiiltelefonile. Kui mobiiltelefoni võib põnn mänguhoos käest panna ja kaotada, siis kell on kindlalt randmel ja seda ei ole just lihtne kusagile maha unustada.

Telefoni asendava kella puhul on oluline, et see oleks mugav ja lihtsasti mõistetava menüüga. Ning muidugi peab olemas olema helistamise ja sõnumite saatmise funktsioon. Ära kulub ka kella sisse ehitatud GPS-süsteem, mis ühildub äpiga lapse asukoha määramiseks. Ja SOS-nupp, millele vajutades helistab kell ettemääratud telefonidele nii kaua, kui keegi vastab.

Elisa valikus on olemas Põnniradari teenus, kus asukoha määramise võimalusega nutikell Wonlex KT-04 või Myki Touchon liidetud telekomiteenustega ja selle abil saab vanem lapse asukohal kerge vaevaga silma peal hoida. Vajadusel talle ka helistada. Et kell tõrgeteta toimiks, kuulub paketti piisavas koguses internetti ja kõneminuteid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.