Kuus nutikat nõuannet, kuidas nutitelefonile autohoidjat valida

Foto: Shutterstock.

Nutitelefonist on saanud pea kõigil meist uus „parem käsi“, millest ei saa loobuda ka autosõidul. Uuringutulemuste järgi ei kasuta telefoni roolis vaid kolmandik inimesi. Telefonihoidja on autos väike, aga väärt lisavarustus, mis teeb sõidu oluliselt mugavamaks ja turvalisemaks aidates keskenduda sõidule. Seega tasub valik hoolikalt läbi mõelda!

1. Suurus on oluline! Telefonid on teadagi erineva suurusega, seega peab hoidik telefoniga sobima. Eriti oluline on selles veenduda suuremate telefonide puhul. Mitmete hoidjate puhul saab sinna paigutada erineva suurusega telefone: seda on hea meeles pidada ka juhuks kui kavatsed peagi uue mudeli soetada või kasutab sinu autot mitu erineva telefoniga inimest. 

2. Asukoht määrab. Kinnisvaraspetsidele meeldib rõhutada, et objekti valikul on kolm olulist määrajat: asukoht, asukoht ja veelkord asukoht! Sama kehtib ka telefonihoidja puhul: lisavidinast on vähe kasu, kui telefoni nägemiseks tuleb pidevalt kaela käänata. Hoidja võib kinnitada autos tuuleklaasile, armatuurlauale või ventilatsioonivõresse.

Tuuleklaasil on iminapaga hoidjale sobivat kohta leida üsna hõlbus, kuigi juhi vaatevälja muudab see ahtamaks. Samas tuleb veenduda, et telefon tuuleklaasil ka kindlalt püsiks ning hoidjal oleks kuulpea, mis võimaldaks seda sobiva vaatenurga alla pöörata.

Tuuleklaasile kinnituv hoidja on näiteks PNY Expand Car Windshield Mount.

Telefonihoidja asetamine ventilatsioonivõresse on kõige populaarsem ja levinum viis seda autosse paigutada: ventilatsiooniava asetseb tavaliselt juhile sobival kõrgusel, et telefonile sõidu ajal pilku heita ning sinna paigutatud telefon ei varja ka vaatevälja. Ventilatsioonivõresse kinnitatavate hoidjate puhul on vaja kontrollida, kas auto ventilatsioonivõre asub telefoni jaoks sobival kohal ning võimaldab seda tüüpi hoidjat kinnitada.

Asukoht ventilatsioonivõrel annab telefonile kuuma päikese käes lisajahutust, kuid talvisel ajal võib olla vajalik õhk kinni keerata, et telefon liialt ei kuumeneks.

Armatuurlauale kinnitatavate hoidjate puhul saavad määravaks armatuurlaua kalle ja materjal. Sageli ei pruugi seal sobivat vaba pinda olla.

3. Kindlalt kinni. Lisaks asukohale on oluline, et telefon määratud paigas ka kindlalt püsiks. Laias laastus jagunevad telefonihoidjad kolmeks: iminapaga kinnituvateks, liimitavateks ja ventilatsioonivõresse torgatavateks.

Armatuurile kinnitamiseks kasutatakse tavaliselt liimainet või iminappa. Mõlemal kinnitusviisil on nii eeliseid kui miinusi. Veenduda tuleb liimaine nakkuvuses, lisaks ei saa liimitavat hoidjat hõlpsasti ümber paigutada ning liim võib eelmaldamisel jätta autosse igavesest ajast igavesti püsiva pleki.

Iminapaga kinnituvate hoidjate puhul plekimuret ei ole, küll aga kurdavad vanemate mudelite omanikud, et selline kinnitus võib autos nagiseda ja karmima sõidu puhul isegi lahti tulla. .

Ventilatsioonivõresse paigaldamiseks on olemas universaalseid kinnitused, lisaeelisena on sellise hoidja asukohta võrel võimalik hõlpsasti muuta või see hoopis teise sõidukisse kaasa võtta. Kui aga tahad pikematel sõitudel telefoni kasutada näiteks tagaistmel virisevate laste lõbustamiseks, eelista pigem iminapaga kinnitust, mida saad kasutada ka tagaistme seljatoe küljes.

Ventilaatorivõresse kinnitub näiteks Celly Minigrip Pro.

 4. Magnet või klambrid? Lisaks kindlalt autos püsimisele peab ka telefon hoidjas turvaliselt kinni olema. Kasutatakse kahte kinnitusviisi magneti ja n.ö. pihtide või klambritega hoidjaid.

Viimane on hästi levinud ja läbiproovitud lahendus. Kinnitusklambrite vahele sobib enamik telefone, mobiili külge pole vaja midagi kleepida ja haare on piisavalt tugev, et telefon ka karmimalt rallides sõidu ajal lahti ei tuleks.

Magnetiline telefonihoidja võib kinnituda nii ventilatsiooniavasse kui olla armatuurile liimitav. Viimast ei saa küll iga kord liigutada kui soovid, kuid kui ventilatsiooniavasse telefoni kinnitada ei saa, võib see osutuda heaks alternatiiviks. Ülimugavaks teeb magnetkinnituse võimalus telefon sinna hopsti! paika panna, ühe käega haarata ning vajadusel paigutada nii horisontaal- kui vertikaalasendisse. 

Mobiili tööd magnet ei mõjuta, sest kõik mobiili komponendid on magnetikindlad, kuid sellise kinnituse puhul tuleb mobiili tagaküljele kleepida väike metall-leht: kui kasutad mitut mobiili, siis kõigile neile. Muidugi võib metall-lehe kleepida ka telefoniümbrisele. 

Tugeva magnetkinnitusega telefonihoidja on näiteks Ideal of Swedeni Car Vent Mount Universal, mis kinnitub auto ventilatsioonivõresse.

5. Vajan voolu! Juhtmevaba laadijaga telefonihoidjad on veidi kõrgema hinnaga, kuid populaarsed. Alati kui istud autosse ja asetad telefoni hoidjasse, algab ka laadimine ning on mugav, kui sõidu ajal saab telefonil ühtlasi kõht täis. Enne sellise lahenduse kasuks otsustamist tuleb veenduda, et telefon juhtmevaba lahendust toetab. Kui kasutad magnetiga telefonihoidjat, veendu, et magnetilise kinnituse metallplaat ei asetseks juhtmevaba laadimise alas.

6. Kuidas ma selle kätte saan? Oluliseks lisamugavuseks võib osutuda, kuidas sa telefoni hoidikust kätte saad: kas piisab ühest käest või on vaja kahte kätt. Kui sõidad linnas palju lühikesi otsi, on ilmselt mugavam telefoni hoidjast haarata ühe käega, kui aga rallid pigem ebaühtlasel maastikul, on nn. kahekäe hoidjad sageli turvalisemad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.