Elisa blogi

Lenovo uus hittsüler on nüüd Eestis: vaatame, millega see hiilgab

Kui vana sülearvuti hakkab jääma aeglaseks ning ei tööta enam nagu oodatud, siis oleks aeg hakata mõtlema uue soetamise peale. Vaatame, millised omadused võiksid ühel heal läpakal olla ja kas uus tulija Elisa e-poes, Lenovo IdeaPad C340, vastab nendele kriteeriumitele.

Mõistlik suurus ja seadme kaal

Sülearvuti käib meiega tihtipeale igal pool kaasas ning sel põhjusel peaks see mahtuma nii reisikohvrisse kui ka seljakotti, muidugi on ka väiksem kaal ainult boonuseks. Lenovo IdeaPad on 14-tollise Full HD ekraaniga ja kaal jääb 1,65 kg juurde, mis on igapäevasteks toimetusteks kindlasti parem variant, kui kolmekilogrammine mänguriarvuti.

Aku

Tööreisidel on aku vastupidavus oluline, sest kui akutoitel saab arvutit kasutada vaid paar tundi, võivad jääda nii mõnedki toimetused pistikupesa puudumise tõttu poolikuks. Lenovo sülearvutil on kuni 10-tunnine tööaeg ning vaid 60-minutilise kiirlaadimis funktsiooniga suudab seade saavutada 80% laetuse taseme.

Tehnilised näitajad

Tehnilised andmed on ehk kõige tähtsam osa, kui uut arvutit valida, ent nendest arusaamine ei ole kõigile nii lihtne. Protsessor on nendest kõige tähtsam, see on seadme aju, läbi mille kõik muu töötab. Lenovo IdeaPad on varustatud AMD Ryzen 5 3500U protsessoriga, mis tagab optimaalse jõudluse madala energjatarbimise juures. Silmas tasuks ka pidada kõvaketta tüüpi, sest SSD on oluliselt kiirem, vaiksem ja vastupidavam kui HDD. Meie õnneks on ka Lenovol SSD, mahuga 512 GB.

Mugavusfunktsioonid

Mugavus käib eluga kaasas ja ilma selleta keegi enam hakkama ei taha saada. Nii on ka arvuti puhul – kiire sisselogimine vaid näpujälje abil, mugav toimetamine vastavalt vajadustele, klaviatuuri taustavalgustus ja ka vastupidavus teevad seadme palju muljet avaldavamaks. Seetõttu on ka Lenovo sülearvuti juba paljude südamed võitnud, sest selle puutetundlik ekraan koos Active Pen 2’ga laseb seadet kasutada tahvelarvutina ja seda sõna otseses mõttes – 360° painduvad kaaned lasevad arvutit pöörata nii palju, kui tahtmist või vajadust on.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.