Levinud vead, mida inimesed uut telefoni seadistades teevad

Nagu uue seadme puhul ikka, kaasneb ka telefoni vahetamisega tavaliselt natuke peavalu. Kuidas teha nii, et uue seadme kasutamise alustamine oleks võimalikult lihtne ja mugav ning milliseid vigu seadistamisel vältida?

Paki andmed kokku

Kõigepealt tuleks alustada vanast telefonist. Kui vana veel vähegi töötab ning tahaks, et uues oleks kõik organiseeritud nii nagu vanas, tuleks alustada vanas seadmes oma asjade kokkupakkimisest.

Apple’i seadmete puhul aitab seda hõlpsasti teha iCloud Backup, Samsungi seadmetel on abiks Smart Switch. Kuidas oma andmed kõige lihtsamini ühelt seadmelt teisele üle tuua, saad lugeda siit.

Google aitab

Tõenäoliselt on väga oluline, et kõikide inimeste kontaktid alles jääksid. Selleks tuleks andmed kopeerida oma SIM-kaardile. Kui aga plaanis on vahetada ka seda, on sellest nõuandest muidugi vähe abi.

Siinkohal tuleb appi Google: salvestatud kontaktid saab varundada oma Google’i kontole. Õigupoolest tasuks automaatne kontaktide varundamine juba eos Google’is sisse lülitada, et seda hiljem eraldi ette võtma ei peaks. Google’i kontole salvestatud kontaktid ilmuvad seejärel automaatselt kontole sisse logides ka uues telefonis.

Äpid korda

Uut telefoni näppides kipuvad sõrmed alguses sõlme minema, kuna kõik ei asetse päris nii nagu eelmises telefonis. Selle eest hoolitseb juba varem mainitud andmete kokkupakkimine, ent kui mingil põhjusel pole soovi kõiki andmeid uude seadmesse üle tuua, siis kiire soovitus.

Tee oma vana seadme äppide asetusest ekraanipilt ning saada see endale meilile või mõnda vestluskasti (paljud kasutavad näiteks Messengeris iseendale teate saatmise võimalust). Nii saad vajadusel pildile ligi ka uues seadmes ning vajadusel kõik äpid nii sättida, nagu sa kõige paremini harjunud olid.

Tee seadistus päriselt lõpuni

Uue telefoni puhul võib selle seadistamine mõne hetke aega võtta. Ent ometi tahaks juba telefoni erinevate võimalustega tutvuda, kaamerat testida ja telefonis ringi uudistada, eks?

Seadistamise puhul on aga ülioluline teha kogu sisselülitamisele järgnev protsess tähelepanelikult algusest lõpuni läbi. Vastasel juhul võib hiljem ilmneda, et midagi jäi kahe silma vahele ning see võib juba omakorda hiljem halbu üllatusi tuua.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.