Elisa blogi

Liikuva autopesula idee sammub Elisa toel Ajujahi tipptiimide sekka

Elisa mentorluse toel pürgib liikuvat autopesu pakkuv UpSteam Eesti suurimal äriideede konkursil Ajujaht tipptiimide hulka. Innovaatiline autopesu tuleb kliendile koju kätte ning kasutab loodussõbralikke biolagunevaid pesemisvahendeid.

„Tegemist on  liikuva autopesuga, mis tuleb ise kliendi juurde. Autopesu on tehtud automaatseks taustateenuseks – klient määrab sobiva pesugraafiku, maksab kord kuus justnagu elektriarvetki ja naudib sõitu puhta autoga ilma igasuguse vaevata. Seejuures kasutab liikuv tiim biolagunevaid ja loodust säästvaid pesemisvahendeid, mis tähendab, et autopesu võib kutsuda kuhu iganes – ka kontori ette ja toidupoe parklasse. Klient ei pea ise seejuures auto juures sekunditki viibima, välipesu teostatakse täiesti autonoomselt,“ rääkis Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Kriisk, kes on UpSteam´i tiimile mentoriks.

UpSteami tegevjuht Martin Kristersoni sõnul tahaksid inimesed sõita puhta sõiduvahendiga, kuid auto pesulasse viimiseks, järjekorras ootamiseks ja tagasisõiduks pole pahatihti tiheda graafiku tõttu ei viitsimist ega aega. „Seetõttu näeme tänavapildis määrdunud autosid ja sellega rahulolematuid autoomanikke“ sõnas ta.

Kaasasutaja Valjo Kütt selgitas, et tiim väärtustab kliendi rahulolu ja mugavust ja peab teenust sarnaseks mugavusinnovatsiooniks nagu Taxify, Wolt ja Netflix. UpSteami tiim teab, et elus on nii palju olulisemat kui auto pesemine ja seetõttu elimineerib tiim selle tülika kohustuse ja annab võimaluse keskenduda sellele, milleks inimese kohalolu päriselt oluline on.

„Sellise särasilmse ja tõeliselt teotahtelise meeskonnaga sujub koostöö hästi. UpSteam on teinud ideest teenuse ja nüüd on suunatud põhirõhk sellesse, kuidas teha teenusest reaalselt frantsiseeritav tehnoloogiline pesulahendus, mis teeks välisturgudele liikumise kiireks. Eesti on ideaalne testturg hilisemaks laienemiseks välisriikidesse – klientuur on tehnoloogiataiplik ent nõudlik ning plaan on luua Eesti näitel hästitoimiv ja kiiresti laiendatav mudel, millega viia autoomanikele lisaaega ka teistel turgudel,“ kommenteeris Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Kriisk.

UpSteami tehnoloogiajuht Aleksis Anijärv ütles, et kuigi liikuva autopesu lahendus toimib Tallinnas juba jõudsalt, on olemas ka visioon järgmisest rahvusvaheliste turgude tehnilisest kontseptsioonist ja nüüd nähakse vaeva sellega, et kõik komponendid omavahel ideaalselt kokku töötaksid.

„Mitte keegi ei tule tänapäeval ju selle pealegi, et filmi laenutamiseks sõita kohale DVD-laenutusse ja seista järjekorras, et siis viimaks kodus televiisorist meelt lahutada. TV videolaenutuses või Netflixis on see vaid üks nupuvajutus ja soovitud tulemus saabub. Miks me siis peame nii loomulikuks, et on mõistlik oma aega autopesula järjekorras surnuks lüüa?“ võttis innovatsiooni vajava valdkonna vajadused kokku Kriisk.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.