Elisa blogi

Margus Vaino kutsub TechDay konverentsile: transformeerime ettevõtted digitaliseerimise toel täiesti uueks!

Kätte on jõudnud ajajärk, kus IT ja digitaliseerimine aitavad ettevõtetel kasutusele võtta täiesti uued ärimudelid – poest saab pank ja sularahaautomaat, postimajast logistikaettevõte ning pangakontorist internetipank. Tallinnas Radisson Blu Hotel Olümpias 13. septembril toimuval rahvusvahelisel konverentsil TechDay jagab uuenduslike ettevõtete koorekiht praktilisi kogemusi, kuidas IT ja digitaliseerimise toel oma äri uueks transformeerida.

Lisaks kuuleb veel ka näiteks ettekandeid inimese mõistuse ja tunnete kloonimise ning klienditeeninduses vestlusroboti kasutuselevõtmise teemadel.

„Olgem ausad, IT suudab ettevõtteid muuta kardinaalselt ning meie olevik on täna juba see, et kõik ärid muutuvad IT-põhiseks,“ ütleb Elisa ja Santa Monica Networksi juhatuse liige, TechDay konverentsi korraldaja Margus Vaino. „Kui mõtleme pankadele, mis varem tähendasid meile kliente pangakontorites, siis täna ei kujuta keegi elu ette ilma digitaalse internetipanganduseta. Kui vaatame postiasutusi, mis varem tähendasid meile postiljone, postkaste ja kirju ümbrikus, siis tänaseks on nendest asutustest kujunenud rahvusvahelised logistikaettevõtted. Firmad, mis toovad kauba üle maailma sulle tööle või koju kätte või panevad sobivasse pakiautomaati,“ kirjeldab Vaino viimase aja kiireid ärimudelite transformeerumisi.

Vaino lubab, et TechDayl saab osaleja ülevaate nii IT ja digimaailma tänastest kui ka tulevikutrendidest ning lisaks veel uutest tehnoloogiatest. Samuti näeb, kuidas digitaliseerimine ja IT aitavad ettevõtetel täielikult transformeeruda. „Meil on hulgaliselt ettevõtteid, kes oma kogemusi jagavad ning töötubasid, kus ise kaasa mõelda ja kätt proovida,“ lubab Vaino.

Margus Vaino kinnitab, et ettevõtete ärimudelite kardinaalne teisenemine eeldab muudatusi juhtimises, tööharjumustes ja IT-süsteemides. „TechDay`l kuuleb erinevate Eesti ja rahvusvaheliste ettevõtete harivaid kogemuslugusid, kuidas kogu see transformeerumine on toimunud. Olgu selleks siis Cisco, Eesti Välisluure agentuuri, Coopi, Omniva või Elisa kogemused,“ räägib Vaino. „Kuuleme, miks on lisandunud jaeettevõttena tegutsevatele Coopi ühistutele pangandustegevus ning kuidas nad on ehitanud üles täisdigitaalse ettevõtte unustamata inimpuudutuse. Kuidas üks maailma suurimaid riistvara tootja Cisco muudab oma ärimudelit ja mida see tähendab ettevõte kultuurile.“

Põnevate ja praktiliste kogemuslugude kõrval esineb ka tehnoloogiaettevõtja ja juhtimiskonsultant Teemu Arina, kes filosofeerib inimese mõtete, kogemuste, unistuste väljapoole inimmõistust kandmise teemal – kuidas kloonida mõistust ja tundeid. Või kuidas 5. tööstusrevolutsioonis bioloogiline intellektuaalsus ühineb masinatega, vormides uue eluvormi, mis pole inimene ega masin. Arina viib läbi ka põneva töötoa, kus ta puudutab inimese biohäkkimist ehk kuidas optimeerida meie erinevaid elu aspekte – und, toitumist, treeningut ning leida paremat töö ja puhkamise tasakaalu.

Elisa näotuvastus.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann räägib konverentsil tehisintellekti kasutuselevõtmise kogemustest ettevõttes: täpsemalt sellest, kuidas kiirendada klienditeenindust vestlusroboti abil ja tuvastada inimesi näobiomeetria tehnoloogiat kasutades.

Lisaks jagavad konverentsil oma kogemusi Cisco Soome tegevjuht Mervi Airaksinen, Omniva tehnoloogiajuht Mart Nael, Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink, Välisluureameti peadirektor Mikk Marran, Helmese tegevjuht Jaan Pillesaar ja paljud teised.

Täieliku nimekirja esinejatest ja nende ettekannete teemadest leiad SIIT.

Kuuel paralleelsessioonil saab kuulata kümneid eksperte üle Euroopa, kes jagavad praktilisi kogemusi juhtimise, tehnoloogia, innovatsiooni ja turvalisuse kohta. Kaasa saab lüüa töötubades ja aruteludes.

Margus Vaino tõdeb, et äride muutumine IT-põhiseks ootab ees kõiki Eesti ettevõtteid. „See konverents on heaks võimaluseks hoida end kursis digitaliseerimise vallas toimuvaga ning õppida teiste kogemustest. Kes teab, võib-olla on see hea viis, kuidas saada inspiratsiooni enda ettevõttele täiesti uue perspektiivi leidmiseks,“ sõnab Vaino lõpetuseks.

Vaata lähemalt TechDay konverentsi kohta siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.