Elisa blogi

Mida teha, kui sinu nutiseade on saanud niiskust?

Kuigi aina enam nutiseadmeid tehakse veekindlatena, pole kunagi välistatud, et vette kukkunud või niiskust saanud seade peale seda muretult edasi toimib. Jagame mõned näpunäited selleks, et hilisemaid komplikatsioone vältida ning ilma veekindluseta seadmete kahjusid minimeerida.

Kui oled nutitelefoni või tahvli vette pillanud, siis on oluline see sealt võimalikult kiirelt eemaldada ning välja lülitada. Sellega vähendad ohtu, et telefoni sisemiste komponentide kokkupuutel veega tekivad lühised. Samuti tuleks vältida nuppude vajutamist ja telefoni raputamist, sest see võib samuti olukorra hoopis hullemaks teha.

Õnnetuse korral tuleks seade kuivama panna, kuid tegema peaks seda loomulikul viisil. Vältima peaks kuuma õhuga kuivatamist, näiteks fööniga, kuna see võib rohkem kahju teha kui kasu tuua. Kuivatamiseks võib selle asemel kasutada rätikut või paberit, millega lahtine vesi ja piisad eemaldada.

Paljudel juhtudel soovitatakse kasutada riisi, kuid seda meetodit tuleks hoopis vältida. Kuigi riis imab vett, on erinevad testid näidanud, et tegelikkuses on tegu ebaefektiivse vahendiga. Riisi kasutamisel on hoopis oht, et terad sattuvad telefoni lahtistesse avadesse ning hiljem võib see lisaprobleeme tekitada.

Kes aga on kannatliku meelega ning olukorda ennetada soovib, võib kokku koguda kõik niiskuse eemaldamise pakikesed, mille tavaliselt leiab kottide ning riide- ja jalatsikarpide põhjast. Nende kasutamisel on oluline sulgeda seade koos niiskuse eemaldamiseks mõeldud pakikestega eraldi kotti või anumasse, et toime tõhus oleks.

Selleks, et niiskusest tulenev kahju ei annaks hoopi rahakotile võib kaaluda nutikindlustuse sõlmimist. Siis saad olla kindel, et kui telefonile või tahvlile peakski vesi liiga tegema, parandatakse või asendatakse õnnetusse sattunud seade. Kui kindlustust pole, siis võib äsja niiskust saanud telefoniga seada sammud Fonumi esindusse. Seal teostavad spetsialistid telefonile keemilise puhastuse, et telefoni tähtis sisu ei saaks veekahjustusi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.