Elisa blogi

Miks ei tasu kasutada samu kõrvaklappe trennis ja vabal ajal muusika kuulamiseks?

Kellele ei meeldiks trenni tehes lisamotivatsiooni koguda, reisides meeleolukalt loodust nautida või vaba aega särtsakamalt veeta? Hea muusika saatel on kõik need tegevused veelgi ägedamad, kuid ainult ühe paari klappidega võib rõõm üürikeseks jääda.

Vaba aja musikaalseks sisustamiseks on kõrvaklappe ilmselt kõige kergem valida, kõik oleneb sellest kui hea kvaliteediga ning kuivõrd mugavaid klappe inimene soovib.

Elisa e-poes on valikut seinast seina ning kõik leiavad endale vastavalt soovile ja hinnaklassile just sobiva, näiteks leiab sealt taskukohased Huawei AM 12 Plus või JBL by Harman T110 klapid. 

Tõsisemad muusikafännid võivad aga vaadata Apple AirPods Pro või Samsung Galaxy Buds Pro klappide poole.

Kui inimene tahab aga nende samade klappidega ka trenni teha, siis tuleks mõelda sellele, et higistamine ja igasugune muu niiskus võib klappe rikkuda.

Treeninguks oleks mõistlik kasutada selliseid kõrvaklappe, mis on spetsiaalselt trenniks ette nähtud. Sportimiseks kõrvaklappe valides peaks jälgima, et need oleksid püsivad, mugavad ja niiskuskindlad, et klapid liikumise käigus kõrvast välja ei kukuks ega liigsest niiskusest kahjustada saaks. 

Kui niiskus satub kõrvaklappidesse, mis seda ei talu, võib see põhjustada helitugevuse langust või muutusi helikvaliteedis.

Niiskuskahjustuega klapid ei tööta üldjuhul enam üldse. Nii võivad klapid kiiresti rikki minna ning kasutajal ei ole võimalik ka garantiikorras klappe uute vastu vahetada, sest niiskuskahjud teatavasti tavaliselt garantii alla ei kuulu. 

Trennisõprade seas on mõistagi populaarsust kogunud Bluetooth-kõrvaklapid, mis töötavad ilma häirivate juhtmeta ning annavad sedasi inimesele suurema vabaduse ennast igat pidi liigutada.

Elisa e-poes on eri hinnaklassides suur valik juhtmevabasid klappe, üheks uusimaks mudeliks näiteks JBL Tune 750BTNC mürasummutavad kõrvaklapid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.