Miks on Elisa Eesti ihaldusväärseim tööandja?

Töövahendusportaali CV-Online korraldatud uuringu tulemustest selgub, et 2019. aastal oli Eesti ihaldatuim tööandja IT- ja telekommunikatsiooni ettevõte Elisa. Miks soovitakse enim just Elisas töötada, selgitavad Elisa personaliarenduse spetsialist Maarja Nilk ning personalikonsultant Keishy Margus.

Muljetavaldav tõus edetabelis

Elisa on igal aastal CV Online-i atraktiivseima tööandja uuringus tõusnud aina kõrgematele kohtadele. Selle nimel on tegelikult järjepidevat tööd tehtud juba aastaid. “Sihikindlalt on nähtud vaeva ettevõtte töökultuuri ning tööandja brändi arendamise kallal. On rõõm näha, et pingutusi on märgatud ja teadvustatakse, et Elisa on hea tööandja,” ütleb Keishy Margus

Edu võtmeks jätkuvalt tark töö

Peamiseks edu valemiks peavad Keishy ja Maarja targa töö võimalust.
Möödunud aastal Elisas valminud uuringu järgi kasutab tarku tööviise kas palju või väga palju juba 69% Elisa tiimidest. Tark töö ei tähenda sugugi ainuüksi kodus töötamise võimalust. See tähendab paindlikkust kogu töökorralduses, võimalust teha tööd kohast ja ajast sõltumata.

“Kaks meie üksuste juhti tegid poole aasta vältel tööd näiteks Hispaaniast. Tarka tööd ei tee sugugi vaid back office’i inimesed. Praegu on meil üks klienditeenindaja, kes vastab kirjadele Hurghadas, teine St. Peterburis. Äsja kolis paariks aastaks Prahasse müügiesindaja ja selliseid näiteid võiks tuua veelgi,” avaldab Keishy Margus.

Lühem tööpäev ja virtuaalsed lahendused

Lisaks kaugtööle on Elisa juurutanud teisigi targa töö lahendusi – välja võib tuua kuuetunnised tööpäevad esindustes ja neljapäevased töönädalad telemüügis. Maarja Nilk toob hea näite ühest Elisa sisekoolitajast, kes hetkel  täidab tööülesandeid Balil. Äsja tegi ta üle videosilla uutele töötajatele esimese koolituse. “Muidugi tuleb targalt tööd tehes jälgida, et andmekaitseseaduses sätestatud nõuded oleksid täidetud ning oluliseks peame ka tõsta teadlikkust töövahendite kasutamise osas kontorivälistes tingimustes. Muid piiranguid aga väga ei ole,” nendib Nilk.

Tööl peab olema huvitav

Keishy Marguse sõnul tehakse Elisas kõik, et õhkkond oleks võimalikult innovaatiline ning töötajail elu huvitav. “Innustame kastist välja mõtlema ja igaüht oodatakse oma tööasjus ning töökorralduslikes küsimustes kaasa rääkima. Ideed on alati teretulnud. Alati ei saa küll lubada, et kõik ideed ellu viiakse, kuid igat ettepanekut võetakse arvesse”. Personalikonsultant lisab, et loomulikult peetakse Elisas oluliseks ka seda, et igaühel oleks huvitav tööd teha ning piisavalt arenguvõimalusi. “Proovime juhtimiskultuuri arendamisel silmas pidada, et juhid võimustaksid töötajaid erinevatel viisidel, pakuksid neile põnevaid projekte ja annaksid võimalusi eneseteostuseks.”

Hea näide töötajate kaasamisest on Elisas uue teenuste valdkonna poolt korraldatav Idee Garage üritus. „Ürituse eesmärk on kahe päeva jooksul üheskoos välja mõelda uusi toote- ja teenuslahendusi. Seeläbi õpivad elisalased tundma äri ja on päriselt Elisale partneriteks uute ja innovaatiliste võimaluste väljatöötamisel,“ ütleb Maarja Nilk.

Et head inimesed Elisas püsiksid, toetatakse igati ka ettevõttesisest liikumist. Ning alati ei pea liikumine olema vertikaalne, see võib olla ka horisontaalne. “Kui koostöö on sujunud, aga töötajal enam silm ei sära, püüame alati leida lahenduse, et ta meilt ära ei läheks. Elisas on palju neid, kes on ettevõttes töötanud juba üle 10 aasta,” lisab Nilk.

Tervis on tähtis

Et tööind säiliks, tuleb tähelepanu pöörata ka töötajate tervisele. “Ükskõik, mis spordialale mõtled, tõenäoliselt leiad tegijate seast mõne Elisa inimese,” sõnab Keishy Margus. Tema sõnul on Elisas väga aktiivne spordiklubi, mille eestvedamisel mängitakse kõikvõimalikke pallimänge, treenitakse triatloniks ning tehakse muudki põnevat. Loomulikult on töötajaile olemas sporditoetus, kompenseeritakse ka vaktsineerimist. Lisaks toimub meil igal aastal tervisenädal, kus töötajatel on võimalus tasuta kontrollida oma tervisenäitajaid, osaleda erinevates sportlikes ettevõtmistes ning kuulata loenguid tervislikust toitumisest. Aktiivselt on hakatud tegutsema ka vaimse tervise hoidmise suunas ja korraldatakse firmasiseseid psühholoogiateemalisi koolitusi.

Missioonitundega ettevõte

Elisas väärtustatakse mitmekesisust. Koostöös Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusega paigaldati ettevõtte peamajja automaatuksed ja automatiseeriti hoonet. Tänu sellele sai ettevõttesse tööle asuda mitu erivajadusega inimest.

Maarja Nilk nendib, et meie kultuuriruumis on potentsiaalsetele töötajatele väga tähtis ka ettevõtte missioon ja see kuidas firma ümbritsevasse suhtub. Ta toob välja, et Elisa on “Ajujahi” suurtoetaja ja panustab seeläbi Eesti majanduse elavdamisse.
Osaletakse ka projektis “Tagasi Kooli”, mille raames külastavad Elisat kooliõpilased, kellele tutvustatakse tööd IT- ja telekommunikatsiooni ettevõttes. See aitab suunata lapsi mõtisklema selle üle, mida nad sooviksid tulevikus teha.

Lõpetuseks kinnitavad kolleegid ühest suust, et kõigil Elisa inimestel ehk elisalastel on atraktiivseima tööandja tunnustuse saamisel olnud väga oluline roll.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.