Elisa blogi

Miks on tänapäeval vaja kellelgi arvuti dokki?

Foto: www.kensington.com

Möödas on need ajad, kus arvuti dokk võttis enda alla pool kontori lauast ning elas oma elu seal samas ühte ja sama arvutit abistades. Dokid on muutunud aja jooksul oluliselt kompaktsemaks, kasutajasõbralikumaks ning neid on mugavam endaga kaasa võtta.

Dokkimise peamiseks eesmärgiks on võimalus ühendada mitme erinevat tüüpi ühendustega seadmeid ning vähendada väliste seadmete kaabliühenduste hulka. Nii on oluliselt mugavam oma sülearvutit vajadusel lahti ühendada ning kaasa võtta.

Mis on dokk ja mis on hub?

Doki abil on võimalik oma sülearvuti muuta tõeliseks tööloomaks, kuna annab võimaluse ühendada erinevat tüüpi ühendustega monitore, kaardilugejaid, laadijaid ja muid seadmed. Paljud neist võimaldavad näiteks kiirlaadimist ja pakuvad suuremat portide valikut, kui tavapäraselt sülearvutilt võib leida.

Näiteks on teatud dokkide abil võimalik mugavalt kasutada erinevas mõõdus mälukaarte ning kasutada seda ka ID-kaardi lugejana. Valik on lai ning porte saadaval igale maitsele ja vajadusele. Dokkide eripäraks on see, et üldjuhul saavad nad voolu seinapistikust.

Hubid on üldjuhul 3-4 pordiga seadmed, mis võimaldavad monitore ja erinevat tüüpi USB seadmeid sülearvutiga ühendada. Eelkõige on need kasulikud palju ringi reisivatele inimestele, kelle jaoks kompaktsus on olulisel kohal. Samuti on nende eripäraks see, et voolu saavad nad otse sülearvutist ning seinakontakti otsida pole tarvis.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.