Elisa blogi

Miks otsustas Elisa teatrietendused teleekraanile tuua ja kuidas seda tehakse?

Alates oktoobrikuu lõpust on Elisa Elamuse klientidel olemas ainulaadne võimalus vaadata kodus telekast lisaks filmidele, sarjadele ja saadetele ka Tallinna Linnateatri etendusi. Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Popp räägib, kuidas ja miks selline teenus Elisasse toodi ja kuidas üldse teatrietenduste telekasse toomine käib.

Teater telekas – kellele ja milleks?

“Idee Teater TV-sse lahenduseks tekkis iga-aastasel Idee Garage üritusel, kus ettevõtlikud Elisa töötajad kogunevad üheskoos uusi teenusmõtteid arutama ja testima. Mõte sai alguse meie endi murekohast – sooviks teatrietendustest osa saada tänasest oluliselt rohkem, ent erinevatel põhjusel ei ole see alati võimalik,” sõnas Popp.

“Väljaspool Tallinna elavad kolleegid tõid välja pealinna jõudmise ajakulu ja keerukuse. Samas tekitas ka pealinnas või selle lähedal elavatele Elisalastele peavalu populaarsematele etendustele piletite saamine.” Kuna Elisa Elamuse teenusega on eesmärk alati olnud meelalahutuse kliendile lähemale toomine ja meelelahutuse definitsiooni laiendamine, tundus idee tundus Elisa juhtkonnale neid väärtusi kandvat ning üsna kohe järgnesid arutelud Tallinna Linnateatriga.

“Linnateatri koostöötahe ja suutlikkus digitaliseerivas maailmas adapteeruda ja kaasa mõelda on olnud fantastiline. Hindame seda koostööd kõrgelt ning otsustasime eksklusiivse piloodi teha just nendega, jättes lahtiseks tulevikus võimaluse kaasata sarnasesse lahendusse ka teisi teatreid,” rääkis ta.

Esimene etendus jättis testpubliku sõnatuks

“Uute teenuste mõtteid valideerime Elisas alati reaalsete klienditestidega ning esimesed uuringud kinnitasid meie hüpoteese – tõepoolest, ka kliendid tõdesid, et sooviksid saada kultuuri koju kätte. Teoreetilistest testidest liikusime edasi reaalse piloodini. Leppisime kõikide osapooltega kokku, et ei taha teha lihtsalt „teleteatrit“, mille puhul filmitakse kogu laval toimuv üles ühe või maksimaalselt kahe kaameraga ja üldperspektiivi kasutades.

Meie eesmärk oli kaasata protsessi teater nii tihedalt kui võimalik – lavastaja peab saama öelda, milline kaader on igas konkreetses stseenis oluline ning kuhu soovitakse vaataja fookus suunata. Selleks leppisime kokku täiesti uued etenduse päevad, kus kaamerad on nii publiku seas kui ka laval, püüdes tagada võimalikult hea „kohaloleku“ tunnetus vaatajale.”

Esimest etendust testiti Elisas sees ning Poppi sõnul oli tunne nõnda õige, et kogu vaatajaskond jälgis etendust hiirvaikselt ja aupaklikult kuni vaheajani, mil maitsemeeled nõudsid tuttavlikku teatripuhveti võileiba, salatit ja konjakit kohviga. Esimene pilootetendus Tallinna Linnateatri „Miljoni vaade“ on Elisa Elamus teenuses saadaval. Kliendid saavad etenduse laenutada 48ks tunniks tasuga 5,99 eurot.

Teatrielamus tehakse kättesaadavaks igaühele ja taskukohase hinnaga

“Sobiva hinnapunkti leidmine on olnud samuti väljakutse, kuivõrd soovime kliendile pakkuda taskukohast kultuurielamust, ent samas soovime iga etenduse vaatamiskorra pealt vääriliselt tasustada kõiki kaasutud osapooli alustades teatrist ja näitlejatest kuni väiksemate, etendusega seotud alaliitudeni välja,” rääkis Popp.

Tänaseks on esimene etendus olnud saadaval pea kuu aega ning kohe on lisandumas järgmine, palavalt armastatud „Kriipsud uksepiidal“, mille liigutava loo toovad vaatajateni vabariigi kuulsaimad kaksikud, vennad Märt ja Priit Pius.

“Korraldasime Elisa Elamuse kasutajate ja teatrietenduste vaatajate seas uuringu, milles soovisime tagasisidet lahenduse kõikidele aspektidele. Meie rõõmuks on lahendusega etendust vaadanud kliendid võimalusega väga rahul ning hinnapunkt tundub teatrisõpradele sobilik,” sõnas ta.

“Rõõm oli kuulda ka seda, et enamik vastanutest plaanib füüsilist teatrit edaspidi samuti külastama jääda, ent kasutab Teater TV-s lahendust kultuurikogemuse rikastamiseks. Nüüd on meie ülesanne suurepärane võimalus piisavalt paljude inimeste teadvusesse viia ning järjest uusi etendusi kliendini tuua.”

Uuri Elisa Elamuse ja Teater TV-s lahenduse kohta lähemalt siit!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.