Elisa blogi

Miks sülearvutite veebikaamerad telefonide esikaameratele alla jäävad?

Uut nutitelefoni ostes ei mängi paljude klientide jaoks enam ammu rolli ainult põhikaamera pikslid ja sensorid – oluline on ka hea esikaamera. Nutitelefonide arengut vaadates on selgelt näha esikaamerate kvaliteedi tõusmist vastavalt turu nõudlustele.

Telefonid ja sülearvutid: millest tulenevad kaamerate erinevused?

Sama ei saa aga öelda sülearvutite veebikaamerate kohta, mis iseenesest arvutis esikaamera rolli täidavad. Kvaliteetsete nutitelefonide esikaamerad on täna enamikest sülearvutite sisseehitatud veebikaameratest peajagu üle. “Sellel on üks ja väga lihtne põhjus – neid kasutatakse. Tänapäeva sotsiaalmeedia maailmas on lausa kohustuslik omada korraliku selfie‘t või vähemalt osata seda teha,” sõnas Elisa seadmete tootejuht Kirill Šapošnikov.

“Kuna valdav enamus seadmed ka töötleb koheselt kõiki pilte, siis koostöös tarkvara ja riistvaraga saavutatakse optimeeritud tulemus, mida arvutid – nii imelikult kui see ka ei kõlaks – teha ei oska,” lisas ta. Šapošnikovi sõnul tuleb arvesse võtta, et sülearvuti kaamera kasutusvaldkond on oluliselt piiratum kui telefonide esikaameratel, mida kasutatakse nii pildistamiseks, filmiseks, selfie’de tegemiseks kui ka näotuvastuseks.

“Sülearvutite puhul on kasutusvaldkonnaks pigem videokõned ja -koosolekud, kus kvaliteet tihtipeale nii oluline pole,” sõnas ta. Täna ükskõik millises kohvikus, kontoris või loengusaalis ringi vaadates võib märgata hulgaliselt sülearvuteid, mille veebikaamera on kasutaja poolt kleepsu või teibiga kinni kaetud.

Sisseehitatud kaamerast ei ole tõsisema kasutaja jaoks suurt tolku

Täna on tootjad hakanud arvutite külge lisama juba füüsilisi klappe, millega kaamerat katta. Säärane käitumine annab üsna selgelt märku, et veebikaamera ei ole paljude kasutajate jaoks enam kuigi olulisel kohal ning võib selgitada ka seda, miks tootjad sisseehitatud kaameratele rohkem rõhku ei pane.

Need kasutajad, kes ka arvutit kasutades heast pildikvaliteedist lugu peavad, vaatavad tihtipeale juba eraldiseisvate veebikaamerate poole. Juba praegu leiab turult tootjaid, kes enam sülearvutitele veebikaamerat külge ei panegi, vaid pakuvad arvutiga kaasa kvaliteetsemat eraldiseisvaid kaameraid.

Kui inimene soovib filmida arvuti ees korraliku kvaliteediga videoid, osaleb tihti videokõnedes või tegeleb näiteks striimimisega, on eraldiseisev kaamera praktiliselt kohustuslik. Kõrgem resolutsioon ja autofookus, laiem vaatenurk ja parem helikvaliteet on vaid mõned faktorid, miks eraldi veebikaamera soetamine tihtipeale targem valik on.

Koosolekute, videote ja piltide jaoks piisab enamikele inimestele siiski nutitelefoni kaameratest. Praeguseks on enamike müüdavate nutitelefonide esikaamerad keskmisest sülearvuti veebikaamerast etemad, kuid ka telefonide seas on mõistagi esikaameral ja kvaliteetsel esikaameral vahe sees.

Eriti heade esikaameratega mudelite seast saab välja tuua muidugi Apple’i, Samsungi ja Huawei lipulaevad iPhone 11, Galaxy S10 ja Huawei P30 Pro. Alati ei pea kvaliteetsete kaamerate jaoks tingimata kõige uuemat ja kallimat lipulaeva ostma. Näiteks on pildikvaliteedi eest kiita saanud Nokia 7.2 oma 48+5+8 MP põhikaamera ja 20 MP esikaameraga.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.