Elisa blogi

Millised on peamised vead, mida inimesed telefoni laadimisel teevad?

Foto: Shutterstock.

Kõik teavad, et telefoni laadimiseks tuleb lihtsalt adapter seina panna ja teine pool nutiseadmesse ühenda, ent tegelikult võib nutitelefoni isegi nii-öelda “tavaliselt” laadides endale teadmata kahjustada.

Elisa seadmete tootejuht Kirill Šaposnikov annab neli nõuannet, kuidas oma nutitelefoni õigesti laadida, et tagada võimalikult pikk seadme ja aku tööiga.

Ära hoia pidevalt juhet taga

See on just nende inimeste viga, kes jätavad telefoni laadima terveks ööks. Nutiseadmed on enamasti juba varustatud kiirlaadijatega ja see ei ole absoluutselt vajalik.

Tõepoolest, on olemas ka targemaid telefone nagu OnePlus ja Sony, kes õpivad kasutaja käitumismustrit ning seeläbi laevad ööga telefoni ainult 95%-ni ja alles enne ärkamist lisavad viimased 5%.

Eemalda kaitsekorpus laadimise hetkel

Telefoni laadimine on protsess, kus eraldub suurel määral soojust. Telefoni korrapäraseks toimimiseks on vajalik ka säilitada tema optimaalne temperatuur. Kaitsekorpused, mis on laadimise hetkel ümber telefoni, aga „lukustavad“ selle soojuse, mis tekib laadimise käigus ja seeläbi võib telefon muutuda väga kuumaks.

Laadimise ajaks tasub seega telefonilt kaitsekorpus eemaldada, et vältida ülekuumenemist.

Ära kasuta odavaid laadijaid

Telefoni laadimiseks võiks alati kasutada ainult originaal laadijaid ja adaptreid.

Tootjad näevad palju vaeva, et tuua klientideni optimaalsed laadimiskiirused ja kvaliteedi. Sestap soovitab Elisa seadmete tootejuht kasutada ainult originaaltoodangut, sest ainult sellega saab klient olla veendunud, et tema telefon laeb nii nagu tootja seda ette on näinud.

Li-on akud on pirtsakamad

Li-ion akud on tegelikult kaunis tundlikud nende laetavuse taseme osas. Enamlevinud viga, mida paljud kasutajad teevad, on telefoni aku 100%-ni täis laadimine. Või siis vastupidi, oodatakse kuni aku laetuse tase on 0% ja alles siis pannakse laadima.

Li-ion akudel ei meeldi olla täiesti laetud või täiesti tühjad, nende mahtuvus seeläbi lihtsalt väheneb.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.