Elisa blogi

Mitte vaid Mobiil-ID: milliseid lisateenuseid sideoperaator sulle pakub?

Ammu on möödas need ajad, kui inimesed kasutasid oma telefoni ainult kõnede tegemiseks ja sõnumite saatmiseks. Tänapäevased nutitelefonid on võimelised palju enamaks – seda saab kasutada poes ostude eest tasumiseks, aga ka dokumentide allkirjastamiseks.

Need kaks moodustavad muidugi ainult väikese osa mobiilsetest mugavusteenustest, mis hetkel saadaval on ja sõltuvalt teenusepakkujast võib kliendi käsutuses olla veel kümneid kasulike teenuseid.

Aga milliseid lisateenuseid on Elisa kliendil veel nutitelefoniga võimalik nautida?

Kui telefon peaks kaotsi minema

Nutitelefoni kaotamine või unustamine on maailmas üsna laialt levinud nähtus, mis tõstab ärevustaseme hetkega lakke. Esimene mõte liigub ju koheselt selles suunas, et järjekordne rahaline väljaminek uue telefoni näol. 

Et sellised halvad ja murettekitavad mõtted ei piinaks, on Elisa lisateenuste valikus telefoni positsioneerimine. 

Positsioneerimisteenus võimaldab kaotatud telefoni asukoht iseteeninduses omal käel kindlaks teha. Seadme asukoht on leitav siis, kui seade on sisse lülitatud ja asub Elisa mobiilivõrgu levipiirkonnas Eestis. Teenus maksab kasutajale 0,19 eurot.

E-kirjade jaoks pole ilmtingimata vaja nutitelefoni

Kuigi nutitelefon on igapäevatoimingutes üks asendamatu abimees, siis sellegipoolest seda kõik ei kasuta. Leidub veel inimesi, kes kasutavad ka vanakooli nuputelefoni. 

Nuppudega telefonil on tunduvalt vähem võimalusi võrreldes nutitelefoniga, kuid siiski saab isegi sellega oma e-postile ligi. Nimelt pakub Elisa oma klientidele E-kiri SMSina lisateenust.

Lisateenus võimaldab nuppudega telefoni kasutajatel suunata saabuvad e-kirjad SMSi kujul otse seadmesse. Sõnumis kuvatakse esimesed 305 tähemärki.

Halda ise oma kõnesid

Kui esimesed kaks teenust on tasulised, siis kõik kõnede haldamisega seotud lisateenused on täiesti tasuta. 

Näiteks kui keegi on proovinud sulle helistada, kuid telefon on mingil põhusel levist väljas või välja lülitatud, siis antakse sulle soovi korral SMSi teel teada ebaõnnestunud kõnest. 

Üritatud kõne teavituse teenuse saad aktiveerida Elisa iseteeninduses: vali „Teenused ja seadmedˮ -> vali telefoninumber -> vali „Võrguteenused ja suunamisedˮ -> Lülita sisse „Üritatud kõne teavitusˮ.

Uuri kõiki lisateenuseid siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.