Elisa blogi

Mis teeb nutikaalu päriselt nutikaks?

Kaaluprobleemid kimbutavad paljusid ning seda eriti sügisesel ajal, mil päevad on näiliselt lühemad ning stressi on tavapärasest rohkem. Heaks viisiks organismis toimuval silma peal hoida on nutikaal, millel on lisaks kaalunumbri näitamisele ka palju teisi kasulikke funktsioone.

Mis teeb nutikaalu eriliseks ja mida see sinu jaoks teha suudab?

Mis on nutikaal?

Peamine erinevus nutika ja tavalise kaalu vahel on mõõdetavate näitajate arv, sest viimane neist näitab vaid massi.

Nutikaalu eripäraks on selle sensorid, mis saadavad läbi jalataldade kehasse märkamatu elektrilise impulsi ning elektrivoolu kulgemise lõpuks suudab kaal arvutada takistuste järgi erinevad andmed, mille põhjal keha kohta järeldusi teha.

Mida nutikaal mõõdab?

Nutikaal loob kõikide mõõdetavate näitajatega üksikasjaliku kehakoostise raporti, andes infot kehamassiindeksi, lihas- ja luumassi, vee- ja rasvaprotsendi, valgu- ja vistseraalse (nahaaluse) rasva taseme ning põhiainevahetuse kohta.

Mõni seade, näiteks Xiaomi kehakoostise kaal 2, on lisaks mõõdetavatele näitajatele suuteline kõikide nende tulemuste põhjal looma hinnangu tervisele ning määrama nii ideaalkaalu soovituse, bioloogilise vanuse kui ka arvatava kehakuju, et kasutajale parem ülevaade anda.

Mis veel, enamik nutikaalusid hoolitsevad ka süsteemsuse eest, et säilitada ülevaate olemasolu, koondades saadud informatsiooni ühte rakendusse kokku. Seeläbi on lihtne oma tervist pidevalt jälgida ja erinevate näitajate põhjal seda analüüsida, et vajaduse korral vastavaid muudatusi teha, sest alati ei ole kaalutõusu põhjuseks rasvkude kogunemine: nutikaalu kasutades võib nii mõnigi kord avastada, et keha hoiab hoopis vett kinni või lihasmass kasvab.

Üldjuhul ei ole nutikaalud mõeldud kasutamiseks üksnes ühele inimesele, vaid neile saab lisada mitu perekonnaliiget. Nutika tehnoloogia abil tuvastab kaal automaatselt selle kasutaja ja saadab andmed otse rakendusse, kus on kõigi informatsioon eraldi hoitud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.