Näpits või magnet – millist mobiilikinnitust autosse valida?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui sõidad, ära mobiili näpi, parem olgu see kindlalt armatuurlaual paigal. Kuid millise kinnitusega? Kas eelistada näpitsat, mis surub mobiili külgedele ja hoiab seda mehaaniliselt kinni või kasutada magnetit? Vaatame, millised on mõlema kinnitusviisi kasulikud küljed ja kuidas peaks mobiil autosse paigaldatud olema.

Võimalikult silmade kõrgusel

Kõige levinumad kinnitusviisid on auto armatuurlaua ventilatsiooniribide külge – selline kinnitus on kindel ja ei tule lahti, pealegi pole tavaliselt armatuurlaual kuigi palju sobivat vaba pinda, kuhu mobiilihoidjat kinnitada. Ventilaatoriribide jaoks on hoidikutel olemas universaalsed kinnitusvahendid.

Ventilatsiooniribid on tavaliselt ka sobival kõrgusel – mitte liiga madalal, et saaksid vajadusel korraks pilku ekraanile visata silmi mitte liialt maanteelt ära pööramata. Iminappadega kinnitused tuuleklaasil sobivad ka just silmade kõrgusel oleva asendi pärast, kuid varjavad rohkem juhi vaatevälja.

„Näpitsate“ eelised

Mobiilikinnitus, mis surub külgedelt ja hoiab niimoodi telefoni justkui pihtide vahel, on traditsiooniline ja läbiproovitud lahendus. Seda kasutatakse juba mobiilide algusaegadest ning siiamaani on see hea.

Hea just selle poolest, et kinnitusklambri vahele sobib enamik telefone, mobiili külge pole vaja midagi kleepida, et mobiilikinnitusega kasutada ja haare on tavaliselt ka piisavalt tugev, et hoiaks seadet kinni ka kõige hullemal maastikurajal, kus autoga edasi rappuda.

Paraku on näpitskinnitust ebamugavam kasutada, sest mobiili peab vabastama või kinni panema tavaliselt kahe käega. Kui sõidad pigem linnas siledatel teedel ja kasutad tihti autot lühikesteks otsadeks, millal tuleb mobiili lahti ja kinni panna üsna tihti, siis see lahendus pole nii mugav, kui näiteks magnet.

Magneti eelised

Mobiilikinnitus magnetiga on väga mugav: kinnitad telefoni tagaküljele kleebitava metallkinnituse ning siis kasutad hoidikut lihtsalt telefoni selle peale asetades. Võid ka kergelt „heita“ mobiili hoidikusse, see jääb sinna alati kinni ja lahtivõtmine on samuti lihtne – ühe käega tõmmates. Magnetkinnitus on eriti mugav nendele autosõitjatele, kes tihti lühemaid otsi teevad ja pidevalt mobiili hoidikusse panevad ja sealt võtavad.

Magnet ei mõjuta mobiili tööd: GPS, mälu, kõik mobiili komponendid on magnetikindlad, seega pole mingit probleemi oma seadet magnetkinnituse lähedal hoida.

Sellisel kinnitusel on ka omad väikesed puudused, kaalu enne ostmist neid ka. Nimelt tuleb mobiili tagaküljele kleepida metall – kui kasutad mitut mobiili, siis kõigile neile. See pole hea, kui pead oma telefoni tuunima ainult autohoidiku pärast, ehkki ei muuda ka midagi ebamugavamaks, kui just juhtmevaba laadijat ei kasuta. Kasulik nipp on kasutada mobiiliümbrist, mille tagaküljele on kinnitatud (kasvõi siseküljele) väike metall-leht. Siis saad juhtmevabaks laadimiseks ümbrise eemaldada. Teine trikk on panna metall sinna, kus pole juhtmevaba laadimise ala, näiteks korpusel natuke allapoole, mitte keskele.

Kumba võtta?

Küsimusel, kumba võtta, on üks lihtne vastus: olenevalt kasutusest. Kui kasutad mobiilihoidikut harvem ja pigem raskematel maastikel ja pikematel sõitudel, võta näpitskinnitus. Kui linnas ja tihedamini lühemaid otsi tehes, siis on ilmselt magnetkinnitus mugavam.

Näpits- ja magnetikinnitusega hoidikud leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.