Meie kliimas võib ette tulla olukordi, kus on tarvis sülearvutit õues kasutada või lihtsalt juhtub, et arvuti jääb juhuslikult külma kätte. Mida sellisel olukorras teha?
Lase arvutil külmaga kohaneda
Alustada tuleks sellest, et sihilikku külma kätte jätmist või viimist tuleks arvutite puhul vältida. Kui aga selleks on siiski vajadus, tuleks arvutil lasta temperatuuriga kohaneda: kas siis soojast külma viies või vastupidi.
Sarnaselt teistele akudega nutiseadmetele võib külm liiga teha eelkõige akule. Nii et ennetamiseks tuleks arvutit hoida ümbrises või kotis.
Külma käes olles kahaneb arvuti aku energiahulk märkimisväärse kiirusega ning võib pildi juba enne aku näidu nulli minemist eest viia. Sellisel juhul on oluline mitte esimese asjana akut laadima hakata, vaid viia arvuti sooja keskkonda ning lasta sellele tavapärane töötemperatuur saavutada.
Akut ennast pole vaja laadidagi, sest normaalne temperatuur taastab ka aku mahutavuse. Külmalt laadima panime võib hoopis sülearvuti akut kahjustada.
Kasuta kehasoojust
Kel aga on vajadus arvutiga külmas toimetada, peaks niipalju kui võimalik seda soojas hoidma. Näiteks põlvede peal hoidmine aitab kehasoojuse abil arvutit soojas hoida. Samuti on mõistlik sellisel olukorras arvuti energiatarve võimalikult madalaks seadete alt keerata.
Kõige parem kaitse on välja lülitamine
Selleks, et vältida ebameeldivaid üllatusi ning ekraanile ja sisemistele komponentidele liiga tegemist, tuleks esimesel võimalusel sülearvuti üldse välja lülitada. Siin on oluline vahet teha ka arvuti unne panemisel ja täielikul väljalülitamisel – esimese puhul töötab arvuti edasi ja pole külma eest täielikult kaitstud.